Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Глава Бундесверу відвідала Україну і пообіцяла швидку поставку засобів ППО

Українська
Міністр оборони ФРН Крістіне Ламбрехт здійснила в суботу неочікуваний візит в Україну та провела зустріч із українським колегою Олексієм Резніковим.  Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Твіттер Міноборони ФРН.

«Міністр оборони Ламбрехт зустрілася сьогодні зі своїм колегою Олексієм Резніковим в Україні. Ми підтримуємо наших друзів, поки це необхідно», - йдеться у дописі.

Своєю чергою міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що прийняв колегу на півдні країни. За його словами, вона привезла "хороші новини та більше інструментів для посилення української армії".

"Ми обговорили поточну геополітичну та безпекову ситуацію. Міністерка була рада поспілкуватися з нашими бійцями та побачити систему «Гепард» на бойовому чергуванні", - наголосив він у своєму Твіттері.

Читайте також: Німеччина - про заявку на вступ до НАТО: Україна вільна обирати альянси

За інформацією RND, Ламбрехт відвідала Одесу. Під час її перебування там пролунала повітряна тривога і чиновниці довелося йти в укриття. Своєю чергою Резніков пояснив, що росіяни випустили по місту ракету «Калібр», швидше за все, з корабля, і знову, прямо в укритті, попросив надати засоби захисту атак з повітря та протикорабельних ракет.

Ламбрехт пообіцяла швидку, «за кілька днів», поставку першої одиниці наземної системи протиповітряної оборони Iris-T SLM. За її словами, ситуація показала, наскільки важливо швидко доставити перший Iris-T SLM.

«Україна зараз переживає неймовірну кількість авіаударів, і тому так важливо, щоб ми надавали ще більше підтримки з точки зору протиповітряної оборони. В цьому ви може на нас розраховувати», - цитує RND міністра.

Ламбрехт підкреслила: «Не можна дозволити жорстокості досягти успіху», вона «з розумінням» поставилася до вимоги Києва визнати Росію терористичною державою, але прямо не погодилася з нею, натомість наголосила на необхідно обговорити додаткові санкції.

Читайте також: Берлін і надалі постачатиме Україні зброю попри путінські заяви - глава Бундесверу

Також «з розумінням» глава Бундесверу поставилася до заявки України на пришвидшений вступ до НАТО. Однак, підкреслила вона, для такої процедури необхідно виконати певні умови. «І дуже важливо: НАТО чітко позиціонує, що ми не станемо стороною війни. Ми чітко заявили про це на початку цього конфлікту і будемо це робити й надалі», - підкреслила політик.

Резніков своєю чергою заявив, що Україна воюватиме до звільнення всіх її територій, включаючи Крим.

Зауважимо, це перший візит Ламбрехт до України від початку війни.

© 2015-2022 Укрінформ.

Поділитися

Коментар