Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Кислиця: ООН має досить доказів використання сексуального насильства Росією як знаряддя війни і тортур

Українська

Організація Об'єднаних Націй має у своєму розпорядженні достатньо доказів того, що російські війська широко й систематично використовують сексуальне насильства як знаряддя війни і тортур.

Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це заявив постпред України при ООН Сергій Кислиця на заході «Протидія сексуальному насильству щодо чоловіків та хлопчиків задля підтримання міжнародного миру та безпеки», що відбувся за ініціативою постпредств України, Канади, Колумбії та Ліхтенштейну в межах щорічних дебатів Ради Безпеки ООН стосовно сексуального насильства, пов'язаного із конфліктами.

Кислиця нагадав, що докази злочинів РФ наведені в доповідях Генерального секретаря ООН, Незалежної комісії з розслідування ситуації в Україні та Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

«У цих звітах підкреслюється широке і систематичне використання сексуального насильства російськими військами як знаряддя війни і тортур», - зазначив він.

Читайте також: Правозахисники передали ООН дані про 53 цивільних, вивезених РФ з півдня України до Криму

За словами Кислиці, сьогоднішні відкриті дебати у Раді Безпеки дають можливість «привернути увагу до жахливої проблеми сексуального насильства над чоловіками, яке широко й систематично здійснюється російськими окупантами як проти військовополонених, так і проти цивільних осіб, які перебувають у полоні».

Постпред зазначив, що висновки незалежної комісії ООН проливають світло на організацію катувань, обізнаність про це начальства російської армії та правоохоронних органі та цілковите відчуття безкарності.

«Ми твердо переконані, що російська армія та російські правоохоронні органи, такі як ФСБ, мають бути включені до списку сторін конфлікту, які доказово підозрюються у скоєнні актів зґвалтувань та інших форм сексуального насильства», - додав Кислиця.

«Безкарність породжує більше насильства», - наголосив він, закликавши держави-члени та посадовців ООН «подвоїти зусилля для тиску на Росію з метою припинення її жорстокої, неспровокованої та невиправданої агресивної війни проти України й покласти край її огидним воєнним злочинам і злочинам проти людяності».

Читайте також: Кислиця звернувся до керівництва ООН з приводу злочинів Росії

Як повідомляв Укрінформ на заході у форматі відеозвернення виступив Генеральний прокурор України Андрій Костін, а також голова Незалежної міжнародної комісії з розслідування ситуації в Україні Пабло де Грейфф і голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белл.      

© 2015-2024 Укрінформ

Поділитися

Коментар