Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Кравчук вважає, що Україні не потрібно відновлювати ядерний потенціал

Українська
Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що Україні не потрібно відновлювати ядерний потенціал.
"А ви уявіть, що наша ядерна зброя діє, ось ми її тут виробили, повинні тут відновити її, є все, щоб ядерну зброю виробляти і ставити на носії. Ядерна зброя була виготовлена ​​на території Росії, в Арзамаса. Всі боєголовки, 165 - стратегічні, а кожна несла по 5 зарядів, це 700, все спрямовані на США і термін їх дії закінчувався в 1997 році. У 1997 році треба було зняти боєголовки і куди віддати? До Росії. Це надумана химера, і зараз цим спекулюють. Єдиний шлях був - віддати ядерну зброю. І єдиний шлях для людства - припинити виготовлення ядерної зброї ", - сказав Л.Кравчук в програмі "Гордон" на телеканалі" 112 Україна".
На питання, чи потрібно Україні відновлювати свій ядерний потенціал, перший президент відповів: "По-перше, не можна, а по-друге - не треба".
Незважаючи на приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і зобов'язання України ліквідувати всю ядерну зброю на її території, 5 грудня 1994 між Україною, РФ, Великобританією і США був підписаний так званий Будапештський меморандум, за яким раніше перераховані держави-учасниці повинні були поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від будь-яких проявів агресії щодо України, в тому числі і від економічного тиску. 2 червня 1996 року Україна офіційно втратила ядерний статус.
У Міністерстві закордонних справ України після початку агресії РФ неодноразово заявляли, що Росія ігнорує положення статуту ООН і не дотримується своїх зобов'язань за Будапештським меморандумом. У той же час в МЗС РФ заявляють, що країна не порушувала Будапештський меморандум. 
 
© 1992-2017, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар