Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

МЗС Угорщини викликав посла України через т.зв. угорського списку "миротворця" – ЗМІ

Українська

Посла України в Угорщині Любов Непоп в середу викликали до угорського МЗС у зв'язку з публікацією на сайті проекту "Миротворець" списку закарпатських чиновників, які мають паспорт громадянина Угорщини, повідомляє інтернет-видання "Європейська правда", посилаючись на представника угорського зовнішньополітичного відомства Левенте Мадяра.

На прес-конференції після зустрічі представник угорського МЗС заявив, що "антиугорська політика в Україні вийшла на новий рівень" і оприлюднивши на сайті "Миротворець" імена чиновників, які мають громадянство Угорщини, таким чином оголосили "полювання" на закарпатських угорців.

"Це список смерті, в ньому перераховані можливі вороги України, і раніше тих, хто були в списку, вбивали", - сказав він.

Крім цього, Л.Мадяр сказав, що на сайті Верховної Ради з'явилася петиція із закликом депортувати осіб з подвійним українсько-угорським громадянством.

"Стає ясно, що українська влада готова піти назустріч напруженості у відносинах між двома країнами, щоб залякати угорська меншина на Закарпатті", - сказав він.

Після цього представник угорського МЗС закликав союзників країни в НАТО і ЄС "зупинити мовчання і ретельно вивчити, що відбувається в Україні".

Раніше на сайті "Миротворець" був опублікований список з 313 закарпатців, власників угорських паспортів, які є держслужбовцями і чиновниками місцевого самоврядування. У списку ці люди з'явилися за те, що "присягнули на вірність Угорщині", перебуваючи на державній службі і в органах місцевого самоврядування.

В кінці вересня 2018 року в розділі "Чистилище" на сайті "Миротворець" виявився також і міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. Як повідомляють дані сайту, міністра внесли в базу за "замах на суверенітет і територіальну цілісність України, а також за прямі загрози збройного вторгнення в Україну".

Відзначається, що серед причин внесення міністра закордонних справ Угорщини в базу "Миротворець" є також втручання у внутрішні справи України, розпалювання і підтримка сепаратистських настроїв в Україні. Крім того, П.Сійярто звинувачується за участь в організації провокації, спрямованої на масове порушення громадянами України українського законодавства.

"Центр дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, світу, безпеки людства та міжнародного правопорядку "Миротворець" був створений в 2014 році. При інформпідтримці центру створено однойменний сайт, який також є незалежним недержавним ЗМІ.

Згідно з опублікованою на сайті інформацією, центр "Миротворець" є незалежною недержавною організацією, створеною групою вчених, журналістів і фахівців з питань дослідження ознак злочинів проти нацбезпеки України, світу, безпеки і міжнародного правопорядку, що займаються творчою наукової та журналістською діяльністю.

"Інформаційне наповнення сайту" Миротворець "здійснюється із загальновідомих і загальнодоступних відкритих джерел, які використовуються виключно в науково-дослідних, творчих і журналістських цілях. Основними джерелами інформації використовуваними Центром "Миротворець" для проведених наукових досліджень, є відкриті для загального доступу матеріали, які друкуються і розміщуються в соціальних мережах, web-виданнях, на приватних web-сторінках, в спеціалізованих форумах і блогах, транслюються по каналах телебачення і радіомовлення ", - вказують у команді "Миротворця".

© 1992-2018, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар