Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Дуда просив Порошенка втрутитися в справу "личаківських левів"

Українська
Президент Польщі Анджей Дуда просив президента України Петра Порошенка втрутитися у справу із скульптурами левів на Личаківському кладовищі. Про це він заявив у четвер в ефірі радіо Maryja і телебачення Trwam, відповідаючи на запитання щодо проблеми Личаківського кладовища.

“Останнім часом це дуже складні питання. Я багаторазово звертався у цих справах, а їх є цілий ряд, до пана президента України Петра Порощенка. Я говорив з ним, просив втрутитися в ці питання, але, на жаль, цього втручання не видно”, - заявив Дуда.

Він підкреслив, що в Україні мають місце внутрішні політичні проблеми. Зокрема, проблемою він назвав те, що президент України належить до однієї політичної сили, а львівська влада – до іншої, що ускладнює вирішення багатьох проблем.

“Є багато складних питань, щодо яких нам прикро, але які ми реалізовуватимемо”, - зазначив Дуда, додаючи, що польська сторона старається, але їй не все вдається.

Читайте також: Польський прем'єр заявив, що країна хоче "зберегти характер" Личаківського цвинтаря

Як інформувалося, 25 жовтня 2018 року депутати Львівської облради прийняли заяву, в якій висловлюється вимога демонтувати скульптури левів на Личаківському кладовищі задля уникнення провокацій. При цьому депутати наполягають на проведенні правоохоронними органами розслідування щодо появи цих скульптур на цвинтарі. Посольство Польщі в Україні заявило протест до МЗС України з приводу цієї заяви Львівської облради. Глава МЗС Польщі Чапутович наголошував, що личаківські леви мають величезне символічне значення для Польщі.

Леви було повернуто на кладовище у грудні 2015 року з ініціативи міністерства культури Польщі, без погодження з українською стороною. Аби уникнути загострення ситуації, скульптури тоді не демонтували, а закрили дерев’яними щитами.

© 2015-2018 Укрінформ

Поділитися

Коментар