Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Україна за підсумками 2018 р очолила десятку країн з найбільшою кількістю нових випадків кору - ЮНІСЕФ

Українська
Україна за підсумками 2018 очолила десятку країн, де захворюваність на кір у 2018 році зросла більш за все в порівнянні з 2017 роком.
Як повідомляється в прес-релізі ЮНІСЕФ, наявному в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна", в 2018 році в Україні було зареєстровано 30,338 тис. нових випадків захворювання на кір.
На другому місці, за даними ЮНІСЕФ, - Філіппіни (13,192 тис. нових випадків).
У десятку країн-лідерів по захворюваності на кір увійшли також Бразилія (10,262 тис. випадків), Ємен (6,641 тис.), Венесуела (4,916 тис.), Сербія (4,355 тис.), Мадагаскар (4,307 тис.), Судан (3,496 тис.), Таїланд (2,758 тис.), Франція (2,269 тис.).
"Кількість нових випадків кору в світі стрімко зростає до загрозливого рівня. Найгірша ситуація в 10 країнах, де зафіксовано понад 74% нових випадків інфікування, а також кілька інших країнах, які раніше були оголошені вільними від кору", - зазначає ЮНІСЕФ.
За її даними, 98 країн світу повідомили, що в 2018 році кількість зафіксованих випадків кору у них було більше, ніж в 2017 році.
"Це свідчить про анулювання прогресу подолання цього захворювання, яке дуже легко запобігти, але яке може бути смертельно небезпечним", - відзначають в ЮНІСЕФ.
За словами виконавчого директора ЮНІСЕФ Генрієтти Х. Фор, ці випадки захворювання не виникли в одну мить.
"Серйозні спалахи, які ми бачимо сьогодні, почалися ще в 2018 році. Отже, якщо ми не будемо нічого робити сьогодні, це буде мати катастрофічні наслідки для дітей завтра", - сказав вона.
У ЮНІСЕФ відзначають, що в Україні Дитячий фонд ООН підтримує посилені заходи по імунізації по всій країні і працює, щоб підвищити довіру до вакцинації. Зокрема, ЮНІСЕФ підтримує уряд країни для подолання нинішньої спалаху, з 2017 року забрала 30 життів.
З лютого 2019 року Міністерство охорони здоров'я України за підтримки ЮНІСЕФ проводить кампанію з вакцинації в школах і медичних установах Львівської області, де в 2018 році було зафіксовано 18 тис. випадків захворювання, невакцинованих були 50 тис. дітей.
"Львівська область - найбільш уражений спалахом регіон, де з-за негативного ставлення до щеплень і відсутність вакцин в минулому рівень вакцинації був низьким", - зазначає ЮНІСЕФ.
В організації також нагадують, що уряд Філіппін за підтримки ЮНІСЕФ та партнерів проводить кампанію з вакцинації від поліомієліту та кору 9 млн дітей в 17 регіонах. У Бразилії протягом серпня-вересня 2018 року уряд провело кампанію проти поліо і кору, якій було охоплено понад 11 млн дітей у віці до п'яти років. Зокрема, ЮНІСЕФ заохочував людей робити щеплення і провів навчання для фахівців з моніторингу охорони здоров'я, які працювали в притулках для мігрантів з Венесуели. У Ємені, де через тривалий конфлікт стався спалах кору, в лютому місцеві органи влади за підтримки ЮНІСЕФ, ВООЗ та Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI) прищепили більше 11,5 млн дітей. У Мадагаскарі в січні уряд за підтримки партнерів, в т.ч. ЮНІСЕФ, почав кампанію з імунізації, в ході якої в 25 районах країни щеплення отримали понад 2 млн дітей, в лютому вакцинацію пройшли 1,4 млн дітей, ще 3,9 млн повинні отримати щеплення в березні.
За даними ЮНІСЕФ, в 2017 році не було випадків захворювання на кір, а в 2018 році такі випадки були зафіксовані в Бразилії (10,262 тис.), Молдові (312), Чорногорії (203), Колумбії (188), Перу (38), Чилі (23) і Узбекистані (17).
При цьому в ЮНСЕФ відзначають, що погана інфраструктура охорони здоров'я, порушення громадського порядку, низька поінформованість громадян, самозаспокоєння і в окремих випадках недовіру до вакцинації призвели до цих спалахів як в розвинених, так і країнах, що розвиваються. Наприклад, в США кількість випадків кору в період з 2017 року до 2018 року зросло в шість разів - до 791. Зовсім недавно в США спостерігалися спалахи кору в штатах Нью-Йорк і Вашингтон.
ЮНІСЕФ закликає усвідомити: вакцини - безпечні та ефективні. Вони рятують життя дітей. Під час спалахів необхідно робити щеплення дітям у віці від шести місяців до п'яти років, а також посилити програми імунізації.
ЮНІСЕФ входить в "Ініціативи щодо кору і краснухи" - державно-приватного партнерства, охоплює п'ять глобальних організацій, в т.ч. ВООЗ, Центр по контролю і профілактиці захворювань США, Фонд United Nations і Американський Червоний Хрест. Ця ініціатива очолює глобальний рух по ліквідації кору та краснухи.
ЮНІСЕФ працює в важких регіонах для охоплення найбільш уразливих дітей в 190 країнах і територіях.
Кір - дуже заразне захворювання, більш заразливе, ніж Ебола, туберкульоз або грип. Вірус може жити в приміщенні протягом двох годин після того, як інфікована людина залишив його. Вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом і пошкоджує дихальні шляхи. Кір може бути смертельно небезпечним для дітей, стверджують в організації. 
 
© 1992-2019, Інтерфакс-Україна.

Поділитися

Коментар