Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Спостерігачі від РФ, внесені в список БДІПЛ ОБСЄ, не будуть на виборах президента України - Клімк

Українська
Спостерігачі від Російської Федерації, які є в запропонованому Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ списку, не будуть зареєстровані на вибори президента України, підкреслив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
"Я вважаю, що це питання вирішене. Для цього є політична, юридична та моральна основа. До того ж Верховна Рада прийняла відповідний закон, тому російських спостерігачів тут не буде", - сказав міністр в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю .
Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада прийняла закон, яким заборонила громадянам РФ і особам, запропонованих російською стороною, бути офіційними спостерігачами на президентських, парламентських і місцевих виборах в Україні.
Відповідно до закону, офіційним спостерігачем від іноземних держав і міжнародних організацій не може бути громадянин (підданий) держави, яка визнана Верховної Радом державою-агресором або державою-окупантом. Крім того, спостерігачем не зможе бути особа, запропонована державою-агресором або державою-окупантом.
У свою чергу, в БДІПЛ ОБСЄ заявили, що направлять запит всім державам-членам, включаючи Росію, про надання короткотермінових спостерігачів для місії спостереження за виборами в Україні в 2019 році.
15 березня БДІПЛ ОБСЄ відіслав до Києва список кандидатів до складу короткострокової місії зі спостереження за виборами президента України, в ньому 24 кандидатури, запропоновані Росією. "БДІПЛ тільки що направило в Центральну виборчу комісію України список імен, запропонованих країнами-членами ОБСЄ в якості короткострокових спостерігачів в місію ОБСЄ зі спостереження за президентськими виборами в Україні. У списку 24 людини, запропонованих РФ", - сказав офіційний представник БДІПЛ ОБСЄ Томас Раймер "Інтерфаксу" (interfax.ru). 
 
© 1992-2019, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар