Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Мінські домовленості не "чудові", але єдині з існуючих сьогодні

Українська

Мінські угоди не чудові, але краще за них, наразі не існує, вважає чинний Голова ОБСЄ, прем'єр-міністр Албанії і міністр із закордонних справ і у справах Європи Еді Рама.

"Повинен повторити те, що вже було сказано, що завдяки президенту і новому уряду в Києві є поліпшення щодо встановлення контактів, спроб просування вперед, щодо імплементації Мінських угод, які можуть не бути чудовими, і вони не є чудовими, але ця угода підписана в певних умовах, і краще за неї сьогодні не існує", - сказав він під час виступу на українському ланчі в рамках Мюнхенської конференції з безпеки в суботу.

Також він розповів про свої враження від нещодавнього візиту на Донбас.

"У мене був привілей відвідати президента Зеленського і українську владу в Києві. Також я відвідав територію Станиці Луганської, і я б хотів запросити всіх німецьких ультраправих виборців побачити, яким може бути життя, саме тоді як ми скаржимось, як нам погано в цьому Берліні. Це справжній апокаліпсис, коли тисячам і тисячам людей доводиться перетинати цей міст", - розповів він.

Також Рама зазначив, що незважаючи на переговори в нормандському форматі, бойові дії на Донбасі тривають, і є десятки нещасних випадків.

"Хочу привернути вашу увагу до однієї речі. Поліпшення означає краще, ніж гірше. Але просто уявіть: після зустрічі в нормандському форматі було 20 тис. інцидентів і все ще десятки, десятки нещасних випадків. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ добре працює, це єдина присутність, яку поважають і приймають обидві сторони", - сказав прем'єр-міністр.

Він також зазначив, що доки РФ буде жити в страху бути оточеною, ситуація не покращиться.

"Доти, доки Росія - і це те, чого історія повинна була врешті-решт навчити нас - буде жити в страху бути оточеною, не буде можливого кінцевого рішення. І доти, доки Росія буде жити в страху бути оточеною НАТО і ЄС , нічого не покращиться", - сказав Рама.

Організатором Українського ланчу в рамках Мюнхенської конференції з безпеки є Фонд Віктора Пінчука та "Ялтинська Європейська стратегія".

© 1992-2020, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар