Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Глава МЗС України виступає за притягнення до відповідальності організаторів та реалізаторів кібератак

Українська

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до Ради безпеки ООН із закликом притягнути до відповідальності винних у кібератаках відповідно до міжнародного права і розробити "загальні правила гри" в кіберпросторі.

Про це він заявив 22 травня, на онлайн-засіданні РБ ООН за формулою Арріа "Кіберстабільність, запобігання конфліктів і зміцнення спроможностей", повідомила прес-служба МЗС.

"Україна наполягає: тих, хто цілеспрямовано організовує і втілює кібератаки, необхідно притягати до відповідальності. Ми переконані, що чинне міжнародне право поширюється і на кіберпростір. У ньому також діє принцип ненападу однієї держави на іншу", - заявив Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що з 2014 року кібератаки є одним із вимірів російської агресії проти України, і це змусило Київ переосмислити стратегію національної безпеки. За цей час Україна отримала безцінні знання і досвід у протистоянні кіберзагрозам, якими готова охоче ділитися з партнерами.

Глава МЗС повідомив, що протягом 2019 року в Україні було зафіксовано понад 1500 кіберінцидентів на об'єктах критичної інфраструктури. За словами міністра, інші держави також відчувають таку поведінку Росії і вважають Кремль відповідальним за кібератаки з використанням новітніх шкідливих програм.

"Ми знаємо, що Росія відповідальна за низку кібероперацій, які використовувалися як політичний інструмент. Коли за допомогою інформаційних і комунікаційних технологій проводилися кампанії з дезінформації, втручання у виборчий процес, кібершпигунство, кібератаки на критичну інфраструктуру в низці країн в Європі і поза нею", - заявив міністр.

Кулеба переконаний, що за часи коронавірусної кризи кіберзагрози стають ще більш актуальними. Тому кібербезпека вимагає підвищеної уваги.

Міністр звернув увагу учасників засідання на спроби Росії виставити себе в ООН ініціатором кампанії щодо посилення міжнародної інформаційної та кібербезпеки: "Будучи державою, яка доведено звинувачується у здійсненні цілеспрямованих кібератак проти об’єктів енергетичної та іншої критичної інфраструктури України, Росія має негайно припинити використання сучасних комп’ютерних технологій з метою дестабілізації та створення криз".

Кулеба зазначив, що державам-членам ООН необхідно об'єднати зусилля, щоб виробити спільні "правила гри", які допоможуть запобігти будь-яким спробам дискредитувати таке досягнення людства як сучасні комп'ютерні технології.

© 1992-2020, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар