Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

В Ірані знайшли винного у катастрофі українського літака — ЗМІ

Українська

Винним за збиття літака МАУ в Ірані у січні 2020 року є оператор ракетної системи, який порушив правила дій ведення вогню "без дозволу", що склалися в умовах на той час. Про це заявив колишній іранський депутат Махмуд Садекі з посиланням на відповідь на його запит від міністра оборони Ірану, бригадного генерала Аміра Хатамі, передає Radio Farda.

За його словами, оператор ракетної системи звинувачується в тому, що, ймовірно, він не спілкувався з командним центром, покладаючись на "нечітку інформацію" Міністерства оборони, коли приймав рішення про запуск ракети.

Садекі зазначив, що хотів отримати від міністра оборони Ірану роз'яснення причин "відсутність координації в національній мережі протиповітряної оборони", що призвело до пуску двох ракет по українському пасажирському літаку в небі над Тегераном.

Ракети були випущені по літаку через кілька годин після того, як Іран завдав масований ракетний удар по двох військових базах в Іраку, в яких розміщувалися війська США. Напад був ударом у відповідь на цілеспрямоване вбивство генерал-майора Кассема Сулеймані Сполученими Штатами в Багдаді 3 січня.

4 квітня Шокролла Бахрамі, голова Судової організації Збройних сил, заявив, що один чоловік був затриманий і знаходиться під слідством по запуску ракет.

Протягом трьох днів влада заперечувала, що мала якесь відношення до катастрофи, і коли Центральне командування Збройних сил, нарешті, визнало, що літак був збитий ракетами, це було приписано "помилці" і "людському фактору".

Катастрофа літака, в результаті якої загинули всі 176 пасажирів і членів екіпажу на борту, спричинила протести в декількох містах, в ході яких були заарештовані десятки протестувальників.

© 1994–2020 «Дзеркало тижня. Україна».

Поділитися

Коментар