Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Суд Німеччини відмовив у екстрадиції до України Онищенка

Українська

У Німеччині Вищий земельний суд м. Ольденбурга в середу, 27 травня, відмовив у екстрадиції до України колишнього народного депутата Олександра Онищенка, повідомляє видання Deutsche Welle.

Так, за рішенням суду, на сьогодні не можна встановити, що кримінальне переслідування Онищенка в Україні здійснюється за політичними мотивами. Втім, як наголошується в поясненні до постанови судового органу, "є значна ймовірність" того, що в разі екстрадиції Онищенка "не будуть дотримані мінімальні стандарти міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах", зокрема Європейської конвенції з прав людини.

Зазначається, що у зв'язку з цим екстрадиція колишнього нардепа України є неприпустимою.

Раніше суд також звернувся до української влади з проханням надати "детальний опис" умов утримання під вартою, на які міг би розраховувати Онищенко у слідчому ізоляторі в Києві. Однак тоді українська сторона поінформувала німецький суд "лише в загальних рисах" про те, що міжнародні стандарти будуть дотримані. Однак таких запевнень суду було недостатньо.

"Аргументуючи своє рішення, судді послалися на доповіді Європейського комітету з питань запобігання катуванням Ради Європи (РЄ). Експерти комітету відвідали в 2017 році в'язницю в Україні. У зробленій наступного року доповіді експерти комітету вказали на" нелюдські умови утримання ув'язнених, які принижують людську гідність", - пише видання, посилаючись на повідомлення на сайті суду.

Крім того, судді Вищого земельного суду Ольденбурга скасували ордер на екстрадиційний арешт Онищенка.

За інформацією DW, Онищенко з моменту свого арешту в листопаді 2019 року провів декілька місяців у в'язниці м. Ольденбурга. Протягом цього часу йому зробили операцію на серці у розташованій поруч лікарні. Після рішення суду екс-нардеп може покинути в'язницю.

Як повідомлялося, досудове розслідування факту розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу за договорами спільної діяльності "Укргазвидобування", внаслідок якого державі завдано збитків на суму близько 3 млрд грн, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розпочало в грудні 2015 року.

У лютому 2019 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) затвердили та направили до суду обвинувальний акт у "газовій справі" стосовно Онищенка та його фінансового директора.

Верховна Рада надала згоду на притягнення Онищенка до відповідальності, затримання і арешт 5 липня 2016 року. Однак напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко залишив територію держави. Його оголосили в національний розшук 8 серпня 2016 року. За версією слідства, матір Онищенка є співорганізатором "газової схеми".

Загалом слідство встановило причетність до "газової схеми" 29 осіб. Наразі троє перебувають у розшуку. 15 обвинувальних актів стосовно 25 осіб направлено до суду, з них стосовно 11 осіб набув чинності обвинувальний вирок.

3 грудня німецькі правоохоронці затримали колишнього народного депутата України Олександра Онищенка, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі антикорупційної прокуратури (САП).

Раніше проект видання "Радіо Свобода" "Схеми" з посиланням на джерела в правоохоронних органах повідомив, що 29 листопада Онищенка затримали в м. Аахен (Німеччина) за запитом НАБУ і САП.

30 січня 2020 року Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) направив запит про надання міжнародної правової допомоги до ФРН - вручення повістки до суду обвинувачуваному в "газових схемах", затриманому раніше в Німеччині.

© 1992-2020, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар