Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

У Вашингтоні шукають заміну Волкеру на українському напрямку

Українська

Державний департамент США шукає дипломата, який зміг би замінити Курта Волкера на посаді спецпредставника з питань України. Про це повідомив держсекретар Майк Помпео,  відповідаючи на запитання сенатора Роба Портмана в ході слухань у Сенаті у четвер, 30 липня, передає «Укринформ».

Помпео підкреслив, що для Держдепартаменту «важливо мати затвердженого посла на цій посаді» і назвав відставку Волкера «справжньою втратою».

«Його робота була важливою для спільних зусиль Держдепартаменту в регіоні. І ми сподіваємося призначити на цю посаду правильну кандидатуру, щоб ми могли докласти максимум зусиль для допомоги українському народові підтримувати демократію», - зазначив очільник Держдепартаменту.

Помпео також запевнив, що адміністрація Дональда Трампа підтримує збільшення обсягів військової допомоги, зокрема поставок летальних озброєнь, Україні.

Курт Волкер був призначений спецпредставником Держдепартаменту по Україні у липні 2017 року. За цей час він неодноразово відвідував Україну, підтримував постійний контакт з українським політичним керівництвом і кілька разів зустрічався з помічником президента РФ Владиславом Сурковим для обговорення шляхів врегулювання ситуації в Донбасі.

Він пішов у відставку на тлі скандалу, пов'язаного з публікацією розшифровки телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Зеленським у вересні 2019 року.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" у ZN.UA.

© 1994–2020 «Дзеркало тижня. Україна».

Поділитися

Коментар