Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

У Кремлі заявили про передчасність розмов про терміни проведення саміту "нормандської четвірки"

Українська

Про терміни проведення нового саміту "нормандської четвірки" говорити поки що рано, він може відбутися після реалізації паризьких домовленостей, проте про прогрес на цьому напрямі говорити не доводиться, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

"Поки що передчасно говорити (про терміни саміту). У всіх глав держав є наміри продовжувати цей процес", - сказав він журналістам, відповідаючи на запитання "Інтерфаксу".

"Як неодноразово говорив президент, має бути виконано домашню роботу, має бути реалізовано домовленості, досягнуті в Парижі. Поки що констатувати, що тут ми просунулися, ми не можемо. Бажання продовжувати роботу є, але потрібно виконати попередні домовленості", - додав Пєсков.

Він також не зміг сказати, чи може зустріч глав країн "нормандського формату" відбутися до кінця року.

"Важко сказати. Є зрушення, але якщо почитати паризький документ, побачимо, що поки що рано звітувати перед главами держав", - пояснив він.

Президент України Володимир Зеленський напередодні повідомив, що всі глави держав країн "нормандської четвірки" підтверджують готовність до проведення зустрічі в Берліні.

"Не можу обіцяти, але, здається, протягом десяти днів має бути, вірю чи сподіваємося, не знаю, як сказати, ще одна зустріч радників, після якої вже має бути зустріч лідерів "нормандської четвірки". Принаймні всі лідери, наскільки мені відомо, підтверджують готовність до зустрічі", - сказав він на спільному брифінгу у вівторок у Відні з президентом Австрії Александром Ван дер Белленом.

Політичні радники глав держав "нормандської четвірки" провели зустріч 11 вересня в Берліні.

Однак, як повідомив раніше Зеленський, вони не обговорили всіх питань, і тому буде ще одна зустріч для продовження підготовки зустрічі лідерів України, Франції, Німеччини та Росії щодо врегулювання на Донбасі.

Президент України наголосив, що найголовніше рішення, яке є після зустрічі 11 вересня у Берліні, - це продовження і дотримання режиму тиші на Донбасі.

© 1992-2020, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар