Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Зеленський: Окупація Криму і військова агресія РФ на Донбасі - це схоже на спробу повернутися до розподілу сфер впливу в світі

Українська

Президент України Володимир Зеленський зазначає, що окупація Криму та військова агресія Росії на Донбасі - це не тільки виклик всій Європі, але і схоже на спробу повернутися до розподілу сфер впливу, що стало причиною Другої світової війни.

"75 років тому заснування ООН стало символом того, людство повинно було вивчити трагічний урок Другої світової війни. Але окупація Криму та військова агресія Росії на Донбасі доводять, що цей урок не засвоєний. Нагадаю, що це не тільки і не просто війна в Україні. Це війна в Європі. І це не просто зазіхання на суверенітет незалежної держави, це подібно спробі повернутися до розподілу сфер впливу в світі", - сказав він у своєму відеовиступі, показаному на засіданні високого рівня в ознаменування 75-ї річниці ООН, яке проходить в Нью-Йорку в режимі відеоконференції.

Зеленський зазначив, що 75 років тому важкі й нестабільні повоєнні часи об'єднали держави-засновники, спонукавши їх відмовитися від протиріч, щоб побудувати кращий світ. "Світ миру, поваги, верховенства міжнародного права, прав людини і правди. Але, на жаль, ми повинні визнати, що світ 21-го століття сповнений конфліктів, агресії, диктатури і порушень прав людини", - зазначив він.

Президент України вважає, що сучасний світ так само складний, як і 75 років тому, а мирне життя і благополуччя залишаються цінностями, за які люди проливають кров у різних куточках планети.

"За попередні 75 років людство зійшло на найвищі вершини, поринало в найглибші западини, освоювало космос і навіть за допомогою нових технологій може проводити засідання ООН віддалено. Отже, чи дійсно ми не в змозі зупинити агресію і війни? Чи дійсно нам потрібні нові криваві уроки, щоб переосмислити наше існування на цій планеті?", - запитав він.

Зеленський зазначив, що пандемія коронавірусу в 2020 році стала шоком для всіх країн, і необхідно використовувати цей тривожний сигнал, щоб покласти край розбіжностям і об'єднати зусилля для досягнення кардинальних змін.

"Не тільки повернутися до цілей і принципів Статуту ООН, а й приступити до їх постійного і повного виконання. Почнемо ж зараз! "Планети Б" у нас немає, ми живемо тут і тільки один раз", - закликав президент України.

© 1992-2020, Інтерфакс-Україна.

Поділитися

Коментар