Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Зеленський просить голову Венеціанської комісії про експертну допомогу у вирішенні кризи, спричиненої рішенням КС щодо антикорупційної реформи

Українська

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Комісії Ради Європи за демократію через право (Венеціанська комісія) щодо її експертизи в роз'ясненні питань, у який спосіб уникнути заподіяння непоправної шкоди антикорупційній реформі рішенням Конституційного Суду України (КС) від 27 жовтня.

Як повідомляється на сайті глави Української держави в п'ятницю, Зеленський провів телефонну розмову з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо з пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного вирішення виниклої в Україні кризи. Букіккіо погодився, що вирішення конституційної кризи потребує швидких дій і має базуватися на верховенстві права.

"Потрібно напрацювати механізми, які назавжди усунули б можливість будь-якого впливу на суддів КСУ та вдосконалили процедури ухвалення рішення суддями. Важливо відновити довіру суспільства до конституційного судочинства. Ця довіра наразі повністю зруйнована. Пропоную активізувати роботу щодо пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного розв’язання кризи", - наголосив Зеленський.

Сторони також обговорили нагальні потреби напрацювання законопроектів щодо відновлення покарання за подання недостовірної інформації в деклараціях, забезпечення повноцінної роботи НАЗК і НАБУ. Окремо зупинилися на проведенні комплексної судової реформи, зокрема - на реформуванні механізму добору суддів, а також Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Співрозмовники також погодилися, що Комісія з питань правової реформи має отримати експертну оцінку Венеціанської комісії і GRECO всіх напрацювань.

© 1992-2020, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар