Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

МЗС України сподівається на завершення в 2021 переговорів, що дадуть змогу підписати ЗВТ між країнами ГУАМ

Українська

Для запуску зони вільної торгівлі між країнами Організації за демократію та економічний розвиток (ГУАМ) необхідно завершити роботу над протоколом про країни походження товарів, повідомив представник департаменту економічної дипломатії Міністерства закордонних справ України Юрій Гриневецький.

"Нині триває робота над фінальними штрихами з протоколу країн походження товарів. Ми маємо визначити чітко, звідки йде товар. Наразі експерти Міністерства економіки та торгівлі ведуть відповідні переговори. Робота триває, і вона вже на фінальній стадії. Очікуємо, що, можливо, в 2021 році нам вдасться вже остаточно домовитися з цього протоколу, і це дасть можливість запускати повноцінно ЗВТ", - сказав Гриневецький на онлайн-дискусії, організованій Радою зовнішньої політики "Українська призма", в середу.

Крім того, він зазначив, що в планах на 2021 рік є розширення міжнародної співпраці ГУАМ з іноземними партнерами, зокрема з Ізраїлем.

"Уже повністю узгоджено всіма сторонами програму співпраці ГУАМ і держави Ізраїль. Очікується підписання її найближчим часом", - сказав Гриневецький.

Уже також узгоджено з ГУАМ проект меморандуму про взаємодію з Організацією співробітництва залізниць, й очікується його підписання найближчим часом.

За його словами, також одним з основних проектів у сфері торгівлі є цифровий торговельний вузол ГУАМ.

"Це IT-платформа для обміну інформацією та пошуку бізнес-партнерів. Створено інтернет-платформу ГУАМ, із залученням торговельної палати, Міністерства транспорту, а також Міністерства економіки. Триває робота з наповнення цього інтернет-порталу", - пояснив Гриневецький.

Представник МЗС зазначив, що ще одним важливим проектом для того, щоб повноцінно запрацювала торгівля і збільшився товарообіг між країнами, є запровадження електронного цифрового підпису під час здійснення торговельних операцій.

"Це також наразі обговорюється на рівні експертів", - додав він.

За словами Гриневецького, протягом 2020 року, коли в організації головував Азербайджан, МЗС та іншим міністерствам вдалося провести понад 30 заходів на рівні експертів і два заходи на високому рівні, а саме засідання міністрів транспорту і міністрів закордонних справ країн ГУАМ.

© 1992-2021, Інтерфакс-Україна.

Поділитися

Коментар