Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Представник України в політичній підгрупі виступає за розширення кола учасників переговорів у Мінську

Українська

17:22

13.02.2016

Щоб підвищити ефективність Мінського переговорного процесу щодо ситуації на Донбасі і в Криму, необхідно розширити коло учасників цих переговорів, що дасть Україні більше можливостей для дипломатичного маневрування, заявив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі академік Володимир Горбулін.

У своїй стаття для видання "Дзеркало тижня. Україна" В.Горбулін зазначає, що виконання Україною своїх зобов'язань за Мінськими домовленостям не має заважати їй у пошуку шляхів удосконалення власне переговорного процесу щодо Донбасу і Криму.

"Рішення, ухвалені до сьогоднішнього дня в рамках мінського процесу, значною мірою стали результатом тиску критичних обставин і зовнішніх факторів, а тому сила їх обов'язковості тримається виключно на "добрій волі" української сторони — вона, як відповідальний і миролюбний член світового співтовариства, понад усе хоче миру, іноді навіть на шкоду своїм національним інтересам", - пише він, нагадуючи, що "Мінськ-1" та "Мінськ-2" з'явилися внаслідок жорстоких бойових дій (Іловайськ та Дебальцеве) і загрози розширення російської військової агресії проти України.

Однак, на думку В.Горбуліна, одна з головних вад Мінського переговорного процесу є винесення на порядок денний переговорів із питань внутрішньої політики України.

"Йдеться про вроджений дефект, який і надалі спотворюватиме перебіг цих переговорів, породжуючи суперечки, протиріччя, розколи. І доки зазначений дефект не буде усунуто, переговорний процес залишатися малоефективним, а досягнуті домовленості недостатньо легітимними", - пише В.Горбулін.

Одним зі шляхів вирішення цієї проблеми і підвищення ефективності і легітимності переговорів, на думку В.Горбуліна, є розширення кола учасників цих переговорів.

"Одним зі шляхів підвищення ефективності і легітимності переговорів щодо Донбасу і Криму є розширення кола учасників цих переговорів. Таким чином Україна отримує більше можливостей для дипломатичного маневрування; залучає до переговорного процесу держави, зацікавлені у мирному врегулюванні російсько-українського збройного конфлікту на користь саме української сторони, інтереси яких не можуть бути проігноровані у процесі врегулювання цього конфлікту; послаблює ("розмиває") дипломатичний диктат РФ, створюючи передумови для її дипломатичної ізоляції і позбавлення статусу виключного парламентера з правом "останнього слова", - пише він.

Поділитися

Коментар