Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Експерти: в ООН переконані, що СБУ застосовує тортури, потрібне міжнародне спостереження

Українська

Україна має забезпечити доступ представників ООН до місць, де, за підозрою експертів, працівники Служби безпеки України позбавляють волі і катують затриманих.

Про це йдеться у статті на ЄвроПравді.

Як відомо, минулого тижня Україна потрапила в центр міжнародного скандалу, коли  25 травня делегація підкомітету ООН з попередження катувань призупинила свій візит до України.

Місія пішла на такий крок через те, що її не допустили у місця, де, за її підозрою, працівники СБУ можуть незаконно утримувати людей.

"Цей скандал… привернув увагу до проблеми, на яку в Україні вже два роки заплющують очі: існування незаконних місць позбавлення волі, які контролює СБУ", – йдеться у статті

Моніторингова місія ООН з прав людини, яка працює в Україні з березня 2014 року, неодноразово повідомляла про існування таких місць. За словами голови місії Фіони Фрейзер, неофіційні місця позбавлення волі є у Харкові, Запоріжжі, Маріуполі та Краматорську.

В ООН називають достовірними повідомлення від жертв тортур та їхніх родичів і переконані в тому, що в Україні поширена практика позбавлення працівниками СБУ затриманих будь-яких контактів із сім'ями та доступу до адвоката.

За інформацією Управління Верховного комісара ООН з прав людини, станом на лютий 2016 року в будівлі Харківського обласного управління СБУ незаконно перебувало під вартою без зв'язку із зовнішнім світом від 20 до 30 осіб.

"Є висока імовірність, що нашій державі доведеться заплатити за ці порушення вже в найближчому майбутньому в Європейському суді з прав людини. В ЄСПЛ вже пішла одна із таких справ – "Марецький та інші проти України", – йдеться далі у статті.

Відзначимо, що СБУ пізніше заявила, що не допустила місію підкомітету ООН через присутність в складі місії росіянина.

Проте ця інформація виявилася хибною, адже до складу місії входять громадяни Великої Британії, Естонії, Філіппін та Молдови.

Детальніше про ситуацію з ймовірним катуванням затриманих в Україні співробітниками СБУ читайте у статті на ЄвроПравді "Потаємні місця несвободи: що ховає СБУ від делегації ООН проти катувань".

© 2014 - 2016, Європейська правда

Поділитися

Коментар