Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

«Брудні» гроші з України хлинули в Австрію - ЗМІ

Українська

В Австрії зафіксовано рекордну кількість заяв про підозру у відмиванні грошей, які стосуються громадян України

Про це Deutsche Welle повідомили у Федеральному відомстві кримінальної поліції країни, посилаючись на щойно підведені підсумки 2015 року.

Протягом минулого року австрійські банки заявили правоохоронним органам про ймовірне відмивання грошей 197 українцями.

Таким чином, кількість українців, на рахунках яких зафіксували підозрілі фінансові транзакції, зросла майже в чотири рази. У 2013 році у відмиванні грошей фінансові установи запідозрили 41 українця.

У 2014 році, після прийняття санкцій ЄС стосовно екс-президента Віктора Януковича і його оточення, кількість підозр зросла несуттєво - до 48. У правоохоронних органах Австрії не коментують, ніж може пояснюватися бум підозрілих транзакцій на рахунках українців в 2015 році і про які суми йде мова.

Збільшення банківських операцій з ознаками відмивання грошей на рахунках українців різко виділяється на загальному тлі. В цілому кількість підозр, як випливає з оприлюдненого Федеральним відомством кримінальної поліції Австрії звіту, в 2015 році зросло до 1793. Це на 120 випадків більше, ніж в 2014 році.

Таким чином, якби не бум заяв щодо українців, кількість повідомлень про підозру у відмиванні грошей зменшилася б в Австрії вперше за багато років. Заяви про росіян, які є лідерами з підозрілих банківських операцій серед громадян пострадянських країн, залишилися практично без змін. За рік банки подали 208 таких заяв.

Як повідомили DW у міністерстві внутрішніх справ Австрії, в 2015 році жоден українець постав перед судом за звинуваченням у відмиванні грошей. За 2013 і 2014 роки суди розглянули справи двох українців, один був засуджений.

На даний момент правоохоронні органи розслідують 14 кримінальних справ проти українців з відмивання грошей. В Україні в 2015 році було направлено 24 запитів про надання правової допомоги.

У той же час, за період з початку минулого року жодна справа не була передана до суду, уточнили в міністерстві внутрішніх справ.

© «Комментарии:», 2016

Поділитися

Коментар