Українська

 

Віце-президент, член Ради директорів УАЗП 

 

Андрій Гончарук наполегливо працює задля перетворення України на сучасну європейську державу з моменту здобуття незалежності в 1991 році. Він працював майже 20 років на державній службі, обіймаючи ключові посади в Уряді і президентській адміністрації.

Наразі, А.Гончарук є дипломатичним радником першого Президента України Леоніда Кравчука. Крім того, він є незалежним членом наглядової ради Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна», що є українським мозковим центром, діяльність якого спрямована на пошук шляхів модернізації України та розвиток інтелектуального діалогу щодо  її майбутнього. Він продовжує консультувати українську промисловість, як Радник Української федерації роботодавців.

Андрій Гончарук був заступником глави – дипломатичним радником Президента України (2008-2014), головою Державної комісії з питань співробітництва з СОТ (2013-2014) та Представником (Послом) України у СОТ.

А.Гончарук зробив блискучу кар’єру в Міністерстві зовнішніх економічних зв’язків, де він розпочав працювати відразу ж після його створення в 1991 році на посаді начальника відділу, а згодом пройшов усі щаблі кар’єрного росту. У 1999 році він був призначений міністром у віці 37 років, будучи наймолодшим членом Уряду на той час.

Між 1993 та 2003 роками Андрій Гончарук брав активну участь у процесі приєднання України до системи ГАТТ/СОТ, будучи Головою державної делегації на переговорах з іноземними партнерами. Він ініціював і брав участь у розробці нового напряму міжнародних відносин України – торговельної дипломатії.

Після більш ніж 10 років державної служби, в 2003 році А.Гончарук приймає рішення застосувати свій досвід в недержавному секторі, обійнявши посаду віце-президента корпорації Інтерпайп груп, де його основною сферою діяльності була торговельна політика, а також підтримка та захист українських компаній на зовнішніх ринках. У той же час (2005-2007 роки), він продовжує консультувати Уряд України з питань багатосторонньої торговельної дипломатії, зокрема, щодо вступу України до СОТ, як радник Прем'єр-міністра України.

З 2000 року Андрій Гончарук поєднував свою державну та дипломатичну діяльність з науково-дослідницькою роботою й викладанням. Він обіймав посаду професора на кафедрі міжнародної торгівлі Київського національного економічного університету (2005-2015).

Андрій Гончарук закінчив Київський національний університет імені Т.Шевченка. Має науковий ступінь кандидата економічних наук (міжнародні економічні відносини).

Андрій Гончарук має дипломатичний ранг Надзвичайного та Повноважного Посла.

Посол Гончарук нагороджений національними та іноземними відзнаками. Він є Командором Ордену Почесного легіону та кавалером Ордена князя Ярослава Мудрого V ст.

Коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.