Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Генасамблея ООН скликає спецсесію через статус Єрусалиму

English

Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй збереться у четвер, 21 грудня, на надзвичайну сесію щодо визначення статусу Єрусалиму, повідомляє Reuters.

Її ініціаторами виступають арабські та мусульманські держави, які незадоволені рішенням президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Як повідомив постійний спостерігач Палестини в ООН Ріяд Мансур, на сесії Генасамблеї у четвер буде проведено голосування за резолюцію Ради Безпеки ООН щодо скасування відповідного рішення голови Білого дому.

Раніше США наклали вето на резолюцію, проект якої був внесений Єгиптом і підтриманий 14 іншими членами Радбезу ООН.

Як повідомлялося раніше, президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. 6 грудня американський президент доручив Державному департаменту почати роботу з перенесення посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Ліга арабських держав закликала США скасувати це рішення, оскільки воно спровокує ескалацію насильства у Близькосхідному регіоні, а Організація ісламського співробітництва заявила про визнання Східного Єрусалиму столицею Палестини.

Від рішення США дистанціювалися члени Ради Безпеки ООН.

Палестинське угруповання "Хамас" закликало до повстання після рішення США щодо Єрусалиму. У відповідь армія Ізраїлю вирішила збільшити свою присутність на західному березі Йордану, відправивши туди кілька додаткових батальйонів.

Детальніше про рішення американського президента щодо Єрусалиму і його наслідки для США читайте у статті політолога Віктора Каспрука "Столичне питання" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

© 1994–2017 «Дзеркало тижня. Україна»

Share this post

Leave a comment