Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Україна продовжить домовлятися про перемир'я на Донбасі - Зеленський

Russian

Українська сторона продовжує переговори про встановлення перемир'я в зоні проведення Операції об'єднаних сил на Донбасі, заявив президент України Володимир Зеленський.

"Процес перемовин щодо миру нелегкий. Але ніхто й не сподівався, що буде легко. Завжди боляче втрачати наших людей. Кожна звістка про загибель дається з болем сім’ям, родичам, усім українцям і мені як президенту. Саме тому ми не зупиняємось і домовляємося про перемир’я як про найшвидший тактичний крок. Наша стратегія – обов’язково мир і повернення наших людей і територій", - написав Зеленський у Telegram-каналі в четвер.

Президент нагадав, що ескалація на Донбасі спостерігається з початку 2021 року - за цей період 20 військовослужбовців загинули і 57 були поранені. Крім того, він зазначив, що Росія нарощує присутність військ на кордоні з Україною.

"Гра м’язами у форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону – це традиційна справа Росії. Так вона намагається створювати атмосферу загрози та водночас тиску під час переговорів щодо припинення вогню та щодо миру як нашої цінності", - наголосив глава держави.

Водночас, уточнив Зеленський, Україна готова до будь-яких провокацій.

"Санкції проти Віктора Медведчука, наша голосна та тверда позиція щодо незалежності України та просування до миру й беззаперечна підтримка з боку західних партнерів дратують ворога, що вторгся на Донбас і окупував Крим. Це зрозуміло. Як зрозуміло й те, що ми хотіли б повернутися до тих умов, коли режим припинення вогню діяв ефективніше – як з 27 липня 2020 року, коли впродовж місяців у нас було в десятки разів менше поранених і загиблих. І ми над цим працюємо", - наголосив президент.

© 1992-2021, Інтерфакс-Україна.

Share this post

Leave a comment