Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Лідери Франції, ФРН, Італії та Румунії бачать закінчення війни та мир для України такими, якими його бачить наш народ – Зеленський

English

Про це  у вечірньому відеозверненні, опублікованому у Facebook Офісу президента, розповів глава Української держави Володимир Зеленський.

Він зазначив, що сьогодні "дійсно історичний день" – Україна "відчула підтримку одразу чотирьох потужних європейських держав".

"Для мене було важливо почути від лідерів... фундаментальну річ – вони погоджуються, що закінчення війни та мир для України мають бути такими, як їх бачить Україна. Як бачить наш народ", – сказав Зеленський.

Президент подякував Італії "за принципову політичну підтримку, за макрофінансову та оборонну допомогу", а Румунії – "за оборонну допомогу, за сприяння транзиту наших товарів, зокрема зерна".

За словами Зеленського, Франція надасть Україні додаткові артилерійські установки Caesar.

"Це дуже важливо для нашого захисту. Також сьогодні президент Макрон відверто говорив про те, що європейська підтримка України має бути такою, щоб відчувалося, що ми разом захищаємо однакові цінності, захищаємо Європу", – наголосив глава держави.

Німеччина, вів далі Зеленський, підтвердила надання Україні засобів ППОта подальшу підтримку.

"До речі, коли сьогодні чотири лідери приїхали до Києва, це співпало з початком повітряної тривоги. Росія створила таке тло, щоб усі чули ці сирени, щоб зробити напружену атмосферу. Але ніхто не злякався, і це лише надихало нас бути максимально конкретними і домовлятися заради наших інтересів – заради всіх українців та заради всіх у Європі", – резюмував президент України

 

16 червня Макрон, Шольц, Драгі та Йоганніс прибули до Києва. Для всіх чотирьох лідерів це перший візит в Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії. Вони відвідали звільнений від окупантів Ірпінь та провели переговори із Зеленським, а потім провели спільну пресконференцію.

Макрон на пресконференції заявив, що Франція, Німеччина, Італія та Румунія виступають за негайне надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Зеленський за підсумками зустрічі говорив про єдність, а також висловив очікування, що партнери нададуть країні важке озброєння.

© 2022. Усі права захищені. Розроблено в PALAEMO 
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/

Share this post

Leave a comment