Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

«Мирна» позиція Китаю зумовлена очікуванням, хто переможе у війні - Кулеба

English

«Мирна» позиція Китаю насправді зумовлена очікуванням, чим закінчиться війна, розв’язана Росією проти України, бо від цього залежать подальші дії КНР.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час сесії запитань і відповідей у ході презентації книги «Війна і нові горизонти. Лідери думок про сьогодення й майбутнє України й світу», повідомляє кореспондент Укрінформу

Глава української дипломатії зауважив, що в Україні дуже погано розуміють Китай, і він теж не претендує на стовідсоткове розуміння. Водночас, за словами Кулеби, Китай нікуди не поспішає з однієї простої причини – для нього дуже важливо, чим закінчиться війна Росії проти України.«Бо якщо вона закінчиться перемогою України, то подальші дії Китаю будуть скуті. А якщо ця війна закінчиться навіть не перемогою, а нав’язуванням Росією її стратегічної ініціативи, тобто коли вони роками будуть отак потроху наступати, а ми – потроху відбиватимемося попри всю допомогу, яку ми отримуємо, тоді, навпаки, це розв’язує руки Китаю», - зазначив Кулеба.

Читайте також: Міністр оборони Китаю звинуватив уряд Тайваню в руйнуванні перспектив мирного «возз’єднання»

За його словами, в Китаї зараз дивляться на реальний потенціал дій Заходу і «дуже уважно все рахують».

«У Китаї зараз окремі теми офіційних урядових досліджень – на що здатна країна, яка захищається проти набагато більшого сусіда і ядерної держави, і на що здатні партнери такої країни. І в кінці вони вийдуть на висновки. Тому зараз, якщо коротко, вони перебувають у позиції «Ми за мир, за все добре проти всього поганого». Але в цієї позиції є набагато ширша логіка, яка зрештою, визначить долю світу», - спрогнозував міністр.

Як повідомляв Укрінформ, 2 червня Президент Володимир Зеленський під час спілкування з представниками іноземних ЗМІ на полях конференції «Діалог Шангрі-Ла» заявив, що Україна без позитиву сприймає той факт, що Китай не братиме участь у Глобальному саміті миру в Швейцарії.

Читайте також: Делегацію США на саміті миру очолить віцепрезидентка Камала Гарріс

Окрім цього, Зеленський зазначив, що Китай працює над тим, щоб країни не приїжджали на саміт, а також заявив, що за підтримки Росії з боку КНР війна буде довшою.

Своєю чергою в Китаї заявили, що ніколи «не роздмухували і не розпалювали вогонь» російсько-української війни, а всі зусилля, спрямовані на підтримку мирних заходів, мають бути визнані.    

© 2015-2024 Укрінформ

Share this post

Leave a comment