Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

«Таємна» дипломатія

Українська

            Бліц-візит до Києва новопризначеного представника Росії у тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Б.Гризлова залишив більше запитань ніж відповідей. Якщо бути до кінця відвертими, то у сухому залишку – лише запитання без жодної відповіді. Навряд чи надто загальні та очевидні характеристики експертів-політологів на кшталт «чергового прояву гібридної дипломатії», які цими днями заполонили вітчизняний медіа простір, можна вважати адекватною оцінкою відвідання Києва особою з ближнього оточення російського президента, якої чекає громадянське суспільство. Як би хто не ставився до цього факту, але це - непересічна подія в історії українсько – російського протистояння.

           Українська Асоціація зовнішньої політики утримувалася від коментарів з приводу загадкового візиту Б.Гризлова, сподіваючись на отримання бодай формального офіційного повідомлення. На жаль, не отримали нічого, крім непереконливого запевнення представника МЗС України середнього рівня про те, що візит не є двостороннім і пов’язаний суто з роботою тристоронньої контактної групи. Відверто кажучи, цього явно недостатньо для правильного розуміння зовнішньополітичної лінії держави.

           Дипломатії завжди притаманний елемент конфіденційності, передусім дипломатії високого рівня. Це особливо актуально, коли йдеться про дипломатичні контакти у період військових конфліктів. Але запропонована владою знервованим і виснаженим війною українським громадянам гра у мовчанку є по суті своїй контрпродуктивною, адже відкриває широке поле для різного роду інсинуацій, здогадок, конспірологічних прогнозів, суперечливих коментарів та звинувачень на адресу влади у штучному створенні інформаційного вакууму.

         Українське зовнішньополітичне відомство зобов’язане надати суспільству офіційну інформацію про причини і мету раптової появи в Україні високого представника держави-агресора, про коло переговірників Б.Гризлова у Києві, а також протокольне повідомлення про підсумки його візиту. Час таємних переговорів давно закінчився.

         Дискусії, яка сьогодні розгорнулась  у вітчизняному експертному середовищі з приводу візиту-фантома, вочевидь, бракує конструктивної основи і необхідного мінімуму офіційної інформації. Разом з тим, не можна не відзначити, що виявлена Києвом готовність прийняти кремлівського емісара - крок у правильному напрямку. Суттєве підвищення рівня участі Росії у тристоронній контактній групі, а також приїзд нового представника саме до Києва не можна не розцінювати як де-факто визнання Росією свого статусу сторони конфлікту на Сході України.

        Ситуація з візитом до Києва російського представника у цей надзвичайно складний період, на жаль, дає підстави для висновку, що рівень взаєморозуміння між владою та громадянським суспільством є недостатнім. Доволі часто влада не вважає за потрібне роз’яснювати суспільству свої  зовнішньополітичні кроки, а відтак суспільство не завжди розуміє дії влади. Українська асоціація зовнішньої політики була створена з метою сприяння налагодженню такої взаємодії. І це залишається пріоритетом нашої діяльності. 

Поділитися

Коментар