Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Омбудсмени України та Росії домовились про візит до Карпюка і Клиха в Чечні

Українська
Засуджених російським судом українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха провідає російський омбудсмен Тетяна Москалькова або її регіональні представники. Про це на вчорашній зустрічі з Москалькової домовилася Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, розповів «Громадському радіо» прес-секретар українського омбудсмена Михайло Чаплига. Зараз Карпюк та Клих знаходяться в СІЗО міста Грозного в Чеченській республіці.

«Або вона особисто, або регіональні представники повинні відвідати їх. Максимально об’єктивно оцінити ситуацію з розумінням того, що політику залишаємо в стороні, з точки зору прав людини. Якщо є повідомлення про тортури, то звернутися до компетентних органів, щоб було ефективне розслідування і також звернути увагу на процесуальні права», — заявив Михайло Чаплига. 

Наприкінці травня Верховний суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років, Станіслава Клиха — до 20 років в’язниці за звинуваченням у вбивстві російських військовослужбовців та участі в банді на боці бойовиків в першій чеченській війні. Російський правозахисний центр Меморіал визнав Карпюка і Клиха політв’язнями.

Також Лутковській вдалося домовитись про передачу з Криму 18 українських ув’язнених, хоча у списку української сторони було близько 40 осіб. 

«Домовленість була виключно про переміщення тих засуджених, які знаходилися станом на березень на підконтрольній території станом на березень 2014 року і, відповідно, про їх переміщення на підконтрольну територію у зв’язку з їх бажанням відбувати покарання на території підконтрольній Україні, згідно з законодавства України», — розповіла Лутковська.  Перемовини тривали 3 години.  

© 2005–2016 «Громадське радіо».

Поділитися

Коментар