Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Як світ реагує на Brexit

Українська

Велика Британія за підсумками референдуму ухвалила рішення про вихід з Євросоюзу. За Brexit проголосували 52 відсотки виборців, проти - 48 відсотків, явка становила рекордні з початку 1990-х років 72 відсотки.

Міністерство закордонних справ Латвії висловлює співчуття з приводу результатів британського референдуму і відмовляється робити будь-які прогнози про подальший розвиток подій.

"У нас попереду складний процес розлучення. Це тривожний дзвінок для європейців в Європі", — написав у Facebook міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич.

Сполучені Штати закликають Велику Британію, ЄС та інших міжнародних партнерів застосувати всі необхідні інструменти для забезпечення фінансової стабільності та економічної безпеки після референдуму про Brexit.

"Жителі Сполученого Королівства висловилися, й ми поважаємо їхнє рішення. Ми будемо тісно працювати як з Лондоном, так і з Брюсселем, а також із нашими міжнародними партнерами з метою забезпечення постійної економічної стабільності, безпеки та процвітання в Європі та за її межами", - йдеться в заяві міністра фінансів США Джейкоба Лью.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що європейські лідери повинні зробити все можливе, щоб уникнути ефекту доміно у зв’язку з виходом Великої Британії з ЄС.

Це також важливий сигнал для лідерів ЄС, що у цій ситуації ми повинні зберегти єдність і цілісність. По-друге, треба зробити все можливе, щоб уникнути ефекту доміно, аби суспільства інших країн не заявили, що вже не хочуть бути членами європейської спільноти”, - підкреслив Дуда.

У свою чергу голова Ради міністрів Польщі Беата Шидло зазначила, що Brexit є наслідком того, що проблеми в ЄС роками накопичувалися і не вирішувалися.

Результат британського референдуму, насамперед, є результатом кризових явищ, які вже тривалий час мають місце в ЄС, які не розв’язувалися - європейські політики не вміли їх розв’язувати - і які просто замовчувалися”, - зазначила Шидло.

Країни "Великої сімки" оприлюднили спільну заяву про наслідки Brexit

Ми, міністри і глави центробанків країн "Великої сімки", поважаємо намір, виcловлений сьогодні народом Сполученого Королівства, щодо виходу з Європейського Союзу. Ми стежимо за розвитком подій на ринку після підсумків референдуму з питання про членство Великобританії у ЄС.

Ми підтверджуємо нашу оцінку, що економіка Великобританії і фінансовий сектор залишаються стійкими, й упевнені в тому, що влада Великобританії добре підготовилась, щоб відреагувати на наслідки результату референдуму.

Ми визнаємо, що надмірна волатильність і безладні коливання валютних курсів можуть мати несприятливі наслідки для економічної і фінансової стабільності.

Центральні банки країн "Великої сімки" здійснили кроки для забезпечення адекватної ліквідності й підтримки функціонування ринків. Ми готові використовувати встановлені інструменти ліквідності для досягнення цієї мети.

Ми будемо продовжувати тісні консультації щодо коливань ринку і фінансової стабільності, а також співпрацювати в залежності від обставин.

Ми залишаємося об'єднаними й продовжимо підтримувати нашу солідарність як "Велика сімка".

Результати британського референдуму змінили плани віце-прем'єра, міністра економіки ФРН Зігмара Габріеля, який мав намір відвідати Москву 27 червня і зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним повідомила його прес-секретар Катрін Вагнер, передає кореспондент Укрінформу в Німеччині.

"Через останні події у Великій Британії і заходи на початку наступного тижня міністр до Росії не поїде", - сказала Вагнер.

Замість Москви Габріель зустрінеться з європейськими соціалістами для обговорення підсумків референдуму.

Президент Фінляндії Саулі Нійністьо заявив, що результати проведеного у Британії референдуму похитнули фундамент, на якому базується Євросоюз, повідомляє телерадіокомпанія Yle.

"Ідея про вічність і неподільність ЄС більше не може бути застосована. Критика на адресу ЄС і без того зросла, однак результат голосування у Великій Британії лише підігріє дії тих, хто налаштований проти ЄС… ЄС повинен повернутися до свого коріння, до своїх споконвічних цінностей: безпеки, миру і свободи", - заявляє фінський президент.

Президент Франції Франсуа Олланд висловив глибокий жаль з приводу «болісного голосування» британців за вихід з Євросоюзу та відзначив, що це ставить Європу перед серйозними випробуваннями.

З такою заявою він виступив одразу після завершення термінової наради Ради Міністрів у Парижі в Єлисейському палаці, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Франції.

«Європа вже ніколи не буде колишньою. Тому нам усім потрібно зосередитися на головному: на безпеці, на інвестиціях, на податковій та соціальній гармонізації», - заявив президент.

Факт того, що Велика Британія виходить із Європейського Союзу, матиме серйозні наслідки, йдеться в заяві прем'єр-міністра Швеції Стефена Льовена за результатами британського голосування.

Той факт, що Британія залишає ЄС, матиме серйозні наслідки. Але ми, як і раніше, переконані у важливості європейського співробітництва. Наша потреба в ефективному європейському співробітництві ніколи не була сильнішою. Це особливо стосується Швеції, яка є невеликою, експортно залежною країною”, - наголосив Льовен.

Міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек вважає, що рішення британців стало результатом недостатнього роз'яснення в країні політики ЄС. 

Цей результат є прикладом того, що відбувається, коли громадськості недостатньо пояснюють дії європейської політики", - сказав міністр.

Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов вважає, що віднині Євросоюз зобов'язаний довести, що він сильний і без Великої Британії, виключивши при цьому проведення переговорів про особливий статус Британії в ЄС. Так він прокоментував результати референдуму, який відбувся напередодні, про вихід Великої Британії зі складу ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Важко сьогодні робити якісь прогнози. Однозначно, це поганий день для Європи. Але я поважаю вибір британців. Про наслідки референдуму тепер їм самим (британцям) доведеться думати. Віднині Євросоюз має довести, що він сильний і без Великої Британії. Ми повинні почати думати про Європу без них", - наголосив Борисов.

Разом з цим болгарський прем'єр виключив переговори про особливий статус Великої Британії, оскільки це може призвести до розвалу Європейського Союзу.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав ЄС прийняти Brexit як демократичне рішення та порадив європейцям зосередитися на власних цінностях, йдеться у його заяві, що є у розпорядженні Укрінформу.

«Демократичне рішення цього референдуму повинно бути дотримане. Кращий зараз для ЄС шлях просування вперед, відповідно до своїх кращих традицій, це працювати разом з урядом Великої Британії, щоб отримати найбільш прийнятний результат для громадян і Великої Британії, і Європи», - заявив він.

На його думку, європейці повинні зосередитися тепер на власних цінностях: «Тепер усі повинні зосередитися на тому, що об'єднує нашу сім'ю європейських народів: демократія, права людини і верховенство закону», - додав Ягланд.

Претендент на пост президента США від Республіканської партії Дональд Трамп назвав результати британського референдуму "фантастичними", повідомляє ВВС: "Трамп сказав, що результати (Brexit) є "фантастичними"… британці повернули контроль над своєю країною".

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вважає, що результати Brexit мають стати стимулом для продовження реформ у ЄС.

"Результати британського референдуму розчаровують. Зараз ми маємо йти поетапно крок за кроком, щоб знайти стабільне рішення. Ми працюємо над реформуванням ЄС. Ці результати мають стати стимулом для продовження роботи для збільшення процвітання, стабільності та робочих місць", - зазначив він.

Президент України Петро Порошенко вважає, що результат референдуму у Великій Британії - це виклик для ЄС.

Про це він написав у Фейсбуці, висловивши впевненість, що, незважаючи на результат референдуму, Британія залишається в Об’єднаній Європі і захищатиме спільні європейські цінності. 

"Вважаю, що сьогодні нагальний виклик для Європейського Союзу – знайти шлях до сердець євроскептиків, аби не дати жодного шансу опонентам європейського інтеграційного проекту та їх щедрим спонсорам. Розраховую, що санкції проти Росії як країни-агресора будуть продовжені", - наголосив Президент, резюмувавши: "Шкода, але "нам своє робить".

Президент Франції Франсуа Олланд у зв’язку з Brexit скликав терміново засідання Ради міністрів і пообіцяв виступити зі зверненням до французів після його завершення, повідомили в Єлисейському палаці, кореспондентові Укрінформу.

«Президент Республіки скликав засідання Ради міністрів і має намір після його завершення виступити зі зверненням до французів», - зазначили в палаці.

Brexit є поганою новиною для Польщі, Європи і означатиме подальшу дестабілізацію Великої Британії, заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв’ю телеканалу Republika.

Це погана новина для Європи, це погана новина, насамперед, для Польщі. По-перше, це означає дестабілізацію у самій Великій Британії в цей момент... Це означає дискусію у самій Великій Британії, як розійтися з Європою. Згідно з процедурами, це може тривати навіть понад 10 років”, - підкреслив Ващиковський.

"Європейський Союз повинен швидко змінитися не тільки тому, що Велика Британія виходить із блоку, але й тому, що європейському проекту необхідно домогтися більшої підтримки серед своїх громадян”, - заявив прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка.

Він також додав, що Європа повинна бути готова діяти, бути гнучкою, менш бюрократичною та більш чутливою до своєї різноманітності.

Рішення Великої Британії про вихід з ЄС, хоча й очікуване, стало все-таки ударом для МЗС ФРН, зазначив у Твіттері глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

"Новини з Великої Британії дійсно позбавляють ілюзій. Схоже, сумний день для Європи", - йдеться в пості міністра. 

© 2015 Укрінформ

Поділитися

Коментар