Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Держсекретар МЗС обіцяє розібратися з повідомленням посольства в Ірані, яке назвало причиною аварії українського лайнера технічну

Українська
Державний секретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заєць вважає першочерговим завдання репатріації останків українських громадян, які загинули в результаті авіакатастрофи під Тегераном, а потім обіцяє проаналізувати ситуацію з першими інформаційними повідомленнями посольства України в Ірані, яке повідомив про технічні причини авіакатастрофи.
"Я б не драматизував цей аспект. Це не було заявою посольства ... Це було інформаційне повідомлення, яке посольство розмістило ... Безумовно, посольство допустило помилку, при чому велику помилку ... Те, що посольство мало зробити - це поставити на самому початку тексту "за повідомленнями іранських органів влади ", - сказав Заєць журналістам в понеділок.
Він розповів, що в понеділок про це йшла мова на закритому засіданні комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Верховної Ради.
Держсекретар МЗС підкреслив, що в даний час посольство України в Ірані працює в цілодобовому режимі і після того, як тіла загиблих українських громадян будуть репатрійовані в Україні, "ми проведемо аналіз, чому так сталося", маючи на увазі повідомлення посольства. "Будуть вжиті заходи для того, щоб навчити, якщо ми констатуємо в результаті аналізу, що не вистачало знань і досвіду ... тим, хто так зробив. Покарати, якщо нами буде констатовано, що були навчені дипломати, але які всупереч встановленим інструкціям зробили не так , як їх вчили ", - сказав Заєць.
Як повідомлялося, пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії МАУ, який повинен був виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі міжнародного аеропорту імені імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту рано вранці 8 січня. На борту знаходилися 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (серед них 9 членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, по 3 - ФРН і Великобританії.
Іран практично відразу заявив, що причина в технічних проблемах літака, проте в минулу суботу влади цієї країни визнали, що Boeing був збитий помилково іранськими військовими. Пізніше командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака.
В день катастрофи посольство України в Ірані повідомило, що, за попередньою інформацією, "літак розбився в результаті аварії двигуна з технічних причин", а версія теракту в даний час виключається.
Пізніше в той же день посольство оновило інформацію про причини катастрофи, повідомивши, що "інформація про причини авіакатастрофи з'ясовується комісією" а "будь-які заяви про причини аварії до рішення комісії не носять офіційного характеру".
За даними ЗМІ, лайнер збив перебуває на озброєнні Ірану комплекс протиповітряної оборони Тор-М1, вироблений в РФ.
 
© 1992-2020, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар