Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

РФ заявила в ООН, що не підтримає перемир'я через санкції. Україна назвала це шантажем

Українська

Заклик генерального секретаря ООН до глобального перемир'я на тлі пандемії коронавірусу "неповний" у відриві від призову до зняття санкцій.

Про це йдеться у промові заступника постійного представника Російської Федерації при ООН Геннадія Кузьміна, опублікованій на сайті представництва.

"Настав час об'єднати зусилля, щоб спільно досягнути мети щодо захисту цивільного населення і полегшення його страждань. У цьому зв'язку знаходимо вкрай важливим заклик Генерального секретаря ООН до глобального перемир'я від 23 березня 2020 року", - заявив Кузьмін 27 травня на онлайн-засіданні Радбезу ООН про захист цивільних осіб у збройних конфліктах.

На думку Росії, "міжнародне співробітництво і солідарність не можуть носити інклюзивний і вичерпний характер, поки діють односторонні санкції".

Водночас речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко на своїй сторінці в Facebook назвав такі заяви російської сторони шантажем.

"Російська делегація відверто заявляє на засіданні Радбезу ООН про захист цивільних осіб у збройних конфліктах, що без зняття санкцій не буде глобального припинення вогню. Раніше ми чули тільки те, що санкції заважають гуманітарній допомозі для боротьби з COVID-19. Не допомогло, тому вирішили повернутися до старих практик - шантажу", - написав Ніколенко.

Він наголосив, що ця заява РФ пояснює, чому продовжується насильство в Україні, Сирії, Лівії та інших місцях, де Росія виступає стороною конфлікту.

"Але ми добре знаємо, що навіть якщо санкції теоретично будуть скасовані, припинення вогню не буде. Росіяни завжди знайдуть привід для продовження агресивної політики", - підсумував Ніколенко.

Нагадаємо, раніше Росія вже намагалася зіграти на боротьбі з Covid-19, закликаючи міжнародну спільноту зняти з неї санкції. Глава МЗС України Дмитро Кулеба нагадав про те, що санкції проти РФ введені за анексію Криму, агресію в Донбасі і Сирії, втручання в американські вибори 2016 року, і жодним чином не пов'язані з коронавірусом.

© 1994–2020 «Дзеркало тижня. Україна»

Поділитися

Коментар