Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Влада Росії буде притягнута до відповідальності за злочини в Україні - Боррель

Українська
Росія, вчинивши агресію проти України, скоїла серйозне порушення міжнародного гуманітарного права та воєнний злочин, за який представники влади країни та її військове керівництво нестимуть відповідальність.

Про це йдеться у заяві верховного представника ЄС Жозепа Борреля, оприлюдненій на сайті Європейської служби зовнішніх справ, повідомляє Укрінформ.

«Росія не має жодного права, відповідно до міжнародного законодавства, що було підтверджено нещодавнім рішенням Міжнародного суду, на одностороннє застосування сили на території третьої країни, й несе повну відповідальність за цей акт воєнної агресії та за всі спричинені нею руйнування і втрату життів. Винні у цих серйозних порушеннях та воєнних злочинах, як і відповідальні офіційні особи уряду та військові керівники, будуть притягнуті до відповідальності», - йдеться у заяві.

Наголошується, що Європейський Союз рішуче засуджує російські збройні сили та їхніх спільників, які обстрілюють мирне населення України та цивільну інфраструктуру, а також продовжують облогу Маріуполя. Драматичний театр Маріуполя зазнав атаки напередодні, хоча було відомо, що він став притулком для населення, включаючи дітей.

Крім того, згідно з доповіддю Human Rights Watch, російські війська вчинили три атаки на Миколаїв з використанням ракет із касетними боєприпасами.

«Такі навмисні атаки на мирне населення та інфраструктуру є ганебними, неприйнятними і заслуговують на осуд. Це серйозне порушення міжнародного гуманітарного права. Відповідно до рішення Міжнародного суду від 16 березня, Росія повинна припинити свої військові дії та вивести всі сили й техніку з усієї території України негайно та безумовно, повною мірою поважати суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів», - наголосив верховний представник ЄС.

Він також закликає росію забезпечити безперешкодний гуманітарний доступ до всіх районів України.

24 лютого російський президент Володимир Путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.

© 2015-2022 Укрінформ.

Поділитися

Коментар