Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Росія може розплачуватись майном із постраждалими українцями – Зеленський

Українська

Україна пропонує державам-партнерам у законний спосіб визнати те, що Росія має понести матеріальну відповідальність за скоєні нею злочини, сказав у відеозверненні в п’ятницю ввечері президент України Володимир Зеленський.

“Ми пропонуємо державам-партнерам підписати багатосторонній договір і створити механізм, завдяки якому кожен і кожна, хто постраждав від дій Росії, зможе отримати компенсацію всіх втрат”, – сказав президент.

На основі такого договору російські кошти і майно, що перебувають у юрисдикціях держав-партнерів, можуть бути заарештовані або заморожені, а потім конфісковані та спрямовані до спеціально створеного фонду, з якого всі, хто постраждав від російської агресії, зможуть отримати відповідну компенсацію.

Читайте також: Через війну Україна не може експортувати мільйони тонн пшениці — чи загрожує світові продовольча криза

“Це буде справді справедливо. І Росія відчує справжню вагу кожної ракети, кожної бомби, кожного снаряда, які вона випустила по нас”, – заявив Зеленський.

За його словами, Україна пропонує нашим партнерам стати засновниками такого фонду, а також учасниками спеціальної міжнародної комісії, яка розглядатиме позови, звернення і окремих людей, і підприємств.

“Зрозуміло, що виконання цього завдання не буде простим. Але насправді вже розпочалася дискусія про необхідність такої компенсації за рахунок російських активів. Світ уже про це говорить. Тож мають зробити. І починаємо такий спеціальний діалог із нашими партнерами”, – сказав президент.

Він додав, що сьогоднішні міжнародні організації та інструменти не можуть впоратися з усіма викликами, тому потрібно не просто використовувати ті можливості, які вже існують, а й пропонувати нові.

© 2021-2022 «UATV»

Поділитися

Коментар