Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Радбез ООН на запит Росії обговорить військову допомогу Україні

Українська

У понеділок 20 травня Рада Безпеки ООН обговорить на запит Росії військову допомогу Україні.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, російська делегація вкотре намагатиметься «засудити» постачання західної зброї українській армії.

Засідання розпочнеться о 10:00 за східноамериканським часом (о 17:00 за Києвом).

Засідання з цієї теми РФ скликає майже щомісяця, попри те, що представники секретаріату ООН та члени Радбезу наголошують на законності поставок зброї в Україну і вказують, що Росія сама активно ввозить боєприпаси та озброєння з Ірану й Північної Кореї.

Цього самого дня після на вечірньому засіданні Ради Безпеки Росія висуне на голосування власний проєкт резолюції про заборону розміщення зброї в космосі, аби реабілітуватися в очах світової громадськості після того, як наклала вето на проєкт документа стосовно нерозповсюдження ядерної зброї в космічному просторі, запропонований США та Японією.

Читайте також: Євросоюз працює над забезпеченням широкої підтримки української Формули миру - Радбез ООН

Як повідомляв Укрінформ, у квітні Російська Федерація наклала вето на проєкт резолюції Ради Безпеки ООН, спрямованої проти поширення зброї в космічному просторі. За цей документ проголосувало 13 членів Радбезу з 15. Проти висловилася лише Росія, Китай – утримався.

Постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд зауважила: голосування Росії проти проєкту документа може свідчити про те, що Москва щось приховує.

За інформацією ЗМІ, Росія намагається розробити ядерну зброю, яка б знищувала супутники за допомогою великої енергетичної хвилі під час детонації.

6 травня Генеральна Асамблея ООН обговорила ситуацію навколо російського вето, більшість промовців його засудили.       

© 2015-2024 Укрінформ

Поділитися

Коментар