Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Союзники по НАТО заявляють про "незворотній шлях" України до членства в альянсі - декларація саміту

Українська

Глави держав і урядів країн-членів НАТО заявляють про незворотність шляху України до членства в НАТО, а запрошення буде надіслано тоді, коли союзники погодяться і будуть виконані необхідні умови.

Відповідна позиція союзників прописана в декларації, затвердженій за підсумками роботи першого дня саміту НАТО в середу у Вашингтоні.

"Ми повністю підтримуємо право України обирати власні заходи безпеки і визначати своє майбутнє, вільне від зовнішнього втручання. Майбутнє України - в НАТО", - йдеться в документі.

Союзники констатували, що Україна стає "дедалі більш сумісною та політично інтегрованою з Альянсом". "Ми вітаємо конкретний прогрес, досягнутий Україною після Вільнюського саміту в необхідних демократичних, економічних та безпекових реформах. Оскільки Україна продовжує цю життєво важливу роботу, ми продовжуватимемо підтримувати її на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО", - сказано в декларації.

Союзники також підтвердили, що будуть "в змозі надіслати Україні запрошення приєднатися до Північноатлантичного союзу, коли союзники погодяться і будуть виконані умови". "Рішення саміту НАТО і Ради Україна-НАТО в поєднанні з триваючою роботою союзників утворюють міст до членства України в НАТО. Союзники продовжать підтримувати прогрес України в забезпеченні оперативної сумісності, а також додаткові демократичні реформи та реформи у сфері безпеки, які міністри закордонних справ країн НАТО продовжать оцінювати за допомогою адаптованої Річної національної програми", - деталізується в декларації.

© 1992-2024, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар