Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Вихід Росії з СЦКК загрожує роботі українських спостерігачів на Донбасі, - МЗС

Українська
МЗС не виключає, що вихід Росії з СЦКК може бути пов’язаний із загостренням ситуації на Донбасі
Рішення Росії вивести своїх спостерігачів зі Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) загрожує роботі української сторони на Донбасі. Про це повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца в ефірі Громадської хвилі на Громадському радіо.

«Такий відхід російської сторони не може гарантувати безпеку нашим представникам. Це говорить про те, що всю відповідальність за безпекову ситуацію на Донбасі несе і так Російська Федерація. У цьому випадку ми підкреслюємо: вихід (Росії, — ред.) із СЦКК ставить під небезпеку тих спостерігачів, які працюють на окупованих територіях», — заявила речниця. Вона назвала рішення Москви «черговою провокацією».

«Це є черговий крок, цілеспрямований на підрив Мінських домовленостей, і прагнення зняти з себе будь-яку відповідальність, з Російської Федерації як зі сторону конфлікту, за наслідки збройної агресії проти нашої держави як в Криму, так і на Донбасі. Такий крок вчергове свідчить, що Москва не полишає спроб змусити Україну розпочати так званий прямий діалог з бойовиками ОРДЛО, яких Росія сама і направляє, і фінансує, і підтримує» — сказала Беца. Вона наголосила, що цим рішенням Кремль підвищує ризики для Спеціальної Моніторингової місії ОБСЄ і нав’язує Україні та її міжнародним партнерам неприйнятний варіант розміщення миротворців на Донбасі.  «Українська частина СЦКК продовжить працювати у звичному режимі разом з СММ. Ми зі свого боку будемо забезпечувати всі можливості для надання гарантій безпеки персоналу під час моніторингу у рамках свого мандату», — сказала Беца.

МЗС просить міжнародних партнерів посилити політичний і дипломатичний тиск на Росію, аби уникнути кроків, які здатні підірвати логіку Мінського процесу.

МЗС не виключає, що вихід Росії з СЦКК може бути пов’язаний із загостренням ситуації на Донбасі, обміном полоненими і передвиборчою кампанією у РФ.

Нагадаємо, учора, 18 грудня, представники Росії у СЦКК заявили, що сьогодні, 19 грудня, покинуть територію України.

© 2005–2016 «Громадське радіо».

Поділитися

Коментар