Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Росія направила голові ПАРЄ листа, у якому домагається відновлення своїх прав

Українська

Російська Федерація направила голові ПАРЄ Мікеле Ніколетті лист, де оскаржує рішення асамблеї позбавити російську делегацію права голосу, повідомляє ТАСС  з посиланням на віце-спікера Держдуми Петра Толстого.

Він зазначає, що Росія направила відповідні пропозиції в спецкомісію (ad-hoc) з гармонізації діяльності статутних органів Ради Європи.

"Ми направили разом з Радою Федерації лист, де йдеться про необхідність внесення змін до регламенту ПАРЄ. У першу чергу, це стосується поправок про скасування норм про позбавлення повноважень національних делегацій", - сказав Толстой та додав, що збирається відвідати засідання комісії ad-hoc 16 березня в Парижі.

Лист було підписано головою комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтином Косачевим і віце-спікером Держдуми Петром Толстим.

"Санкціонні рішення асамблеї щодо тієї чи іншої національної делегації не можуть бути правомочними в силу того, що суперечать суті парламентаризму, принципам організації роботи Ради Європи. При цьому такі рішення приймаються незначною кількістю голосів членів асамблеї від присутніх в залі, що вимагає серйозного перегляду ряду норм регламенту ПАРЄ", - йдеться в документі.

Російські парламентарі також заявили, що ніхто не має права позбавляти обраних депутатів їх повноважень, крім виборців на чергових виборах.

"Серйозним інструментом створення розділових ліній є процедура моніторингу, яка часто застосовується вибірково і на догоду політичній кон'юнктурі. Вважаємо за необхідне подумати про трансформацію системи моніторингу від країнових підходів до тематичного аналізу, який охоплює всі країни Великої Європи", - йдеться в пропозиціях від РФ.

Раніше повідомлялося, що новообраний голова ПАРЄ Мікеле Ніколетті наполягає на продовженні діалогу з російським парламентом. Він висловив жаль у зв'язку з тим, що РФ, формально уникаючи продовження санкцій, самостійно відмовилася від участі у роботі ПАРЄ.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.

Своєю чергою сенатор РФ Олексій Пушков заявив про те, що російська делегація у 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи.

© 1994–2018 «Дзеркало тижня. Україна».

Поділитися

Коментар