Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Рада прийняла закон про дипломатичну службу

Українська

Закон дозволить відійти від радянських стандартів дипломатичної служби. У документі прописані обов'язки і соціальні гарантії дипломатів.Верховна Рада прийняла закон "Про дипломатичну службу" у новій редакції. Президентський проект №7322 у другому читанні і в цілому підтримали 240 народних депутатів.

Як писав у своїй статті для DT.UA Віталій Мартиненко, потреба увалення нового закону "Про дипломатичну службу" назріла давно, оскільки українська дипслужба все ще залишалася пострадянською. Іщ законотворчою ініціативою виступила адміністрація президента, а Петро Порошенко особисто наполягав на позачерговому розгляді цього законопроекту.

Як зазначається в матеріалі, новий закон "Про дипломатичну службу", порівняно з нині чинним, є більш структурованим, чітким в окремих моментах і вносить ряд позитивних змін в роботу дипломатів.

Зокрема, конкретизується можливість контрактної форми проходження дипломатичної служби, що має сприяти її наповненню якісними кадрами, оскільки робить процедуру набору і звільнення дипломатів більш гнучкою. Також чітко визначені спеціальні вимоги до кандидатів на дипломатичні посади, що відрізняють їх від кандидатів на посади державної служби. У новому законі, на відміну від попереднього, велику увагу приділено професійному навчанню дипломатів як в Україні, так і за кордоном. Підвищується рівень соціального захисту дипломатів та членів їх сімей. Тепер і дипломати, і їх дружини або чоловіки підлягають обов'язковому пенсійному страхуванню, і за них сплачується єдиний соціальний внесок.

© 1994–2018 «Дзеркало тижня. Україна».

 

Поділитися

Коментар