Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

Українська

Сенат Сполучених Штатів Америки визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу – відповідне рішення парламентарі підтримали одностайно, повідомляє посольство України у США. Підтримана ними двопартійна резолюція є першим в історії правовим актом американського Конгресу, в якому Голодомор визнано геноцидом українців.

У постановляючій частині документа Сенат визнає висновки Урядової комісії США щодо Голоду в Україні від 22 квітня 1988 року. У них йдеться про те, що "Сталін і його оточення вчинили у 1932-1933 роках геноцид проти українців".

Крім цього, резолюція засуджує регулярні порушення радянською владою прав і свобод людини, права на самовизначення та свободу слова, вчинені проти українського народу.

У документі також висловлюються найглибші співчуття жертвам, які пережили Голодомор, та їхнім родинам. І міститься заклик розповсюджувати інформацію про Голодомор "з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії".

Співавторами резолюції виступили співголови Сенатського українського кокусу, сенатори Роберт Портман і Річард Дурбін.

Як повідомлялося, раніше дослідники з Гарвардського університету встановили, що Голодомор в Україні був викликаний штучно

У грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. 

Докладніше про визнання українського геноциду в світі через прийняття Україною об'єктивної цифри втрат читайте у матеріалі Ярослави Музиченко "Голодомор 1932–1933: втрати від скандалів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

© 1994–2018 «Дзеркало тижня. Україна».

Поділитися

Коментар