Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

В ОБСЄ закликали українську владу утриматися від санкцій щодо телеканалів "112.Украіна" і NewsOne без дотримання судових процедур

Українська
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість з приводу рішення Верховної Ради, в якому міститься заклик до Ради національної безпеки і оборони (РНБО) щодо застосування санкцій до українських телеканалів "112.Украіна" і NewsOne.
"Я хотів би підтвердити, що свобода слова і свобода засобів масової інформації є основними зобов'язаннями держав-учасниць ОБСЄ, які повинні дотримуватися і виконуватися", - цитуються слова А.Дезір на сайті ОБСЄ.
За його словами, будь-які обмеження цих прав, зокрема в ім'я захисту національної безпеки або протидії пропаганді, повинні бути строго обмеженими за обсягом, пропорційними та забезпеченими адекватними запобіжниками від зловживань через незалежну судову систему.
"Я глибоко стурбований будь-яким можливим рішенням про припинення або потенційне блокування діяльності медіа в Україні", - заявив А.Дезір.
Представник ОБСЄ нагадав, що найкращим і найбільш ефективним механізмом нейтралізації впливу пропаганди є наявність відкритого, різноманітного і динамічного медіа-середовища, а в разі пропаганди насильства або ненависті можуть бути застосовані судові або правозахисні інструменти.
"Я закликаю українську владу утриматися від прийняття непропорційних обмежувальних заходів щодо ЗМІ без дотримання належних судових процедур", - сказав А.Дезір.
Як повідомлялося, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада України підтримала звернення до РНБО щодо введення санкцій проти компаній, які входять в структуру власності телеканалів "112.Украіна" і "NewsOne" (проект №9157).
Згідно з додатком до постанови, санкції повинні торкнутися ТОВ "Аріадна ТВ", ТОВ "Новий формат ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Телерадіокомпанія" 112-ТВ ", ТОВ" Лідер ТВ ", ТОВ" Партнер ТВ "і ТОВ" Новини 24 години ".
Згідно з інформацією на сайті телеканалів, остання в даному переліку компанія - ТОВ "Новости 24 години" - вказана в структурі власності каналу "NewsOne", решта 6 юридичних осіб вказані в структурі власності телеканалу "112 Україна".
 
© 1992-2018, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар