Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Волкер розповів, як Кремль затягує питання миротворців на Донбасі

Українська

Російська сторона все ще не направила своїх нових пропозицій щодо розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі. Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер в інтерв'ю "Громадське ТБ Донбаса".

За словами Волкера, він розраховує на нову зустріч з помічником президента РФ Владиславом Сурковим, проте зустрічі заважає відсутність нових пропозицій Кремля щодо миротворців. 

"Ми ведемо переписку з Сурковим про зміст цієї зустрічі. Ми внесли пропозицію про розміщення миротворчої місії ООН, яка б забезпечила безпеку на окупованій території та створила умови для того, щоб Мінські угоди були врешті-решт реалізовані. Йдеться про місцеві вибори, амністію і т.і.", - зазначив спецпредставник Держдепу.

Волкер повідомив, що російська сторона і Сурков "заперечили проти нашої пропозиції і я попросив його надіслати нам їх пропозиції і все-таки зустрітися, щоб обговорити, наскільки вони будуть продуктивними".

"Якщо ми зустрінемося, це буде дуже результативна дискусія. Але ми все ще ведемо переговори і поки не домовилися про нову зустріч", - зазначив він.

"Росіяни не згодні з тими пропозиціями, які ми внесли, але самі поки не запропонували жодних варіантів", - додав Волкер.

Україна наполягає на миротворцях на усій захопленій території Донбасу, в тому числі – на кордоні з Росією. Також Київ проти того, щоб росіяни входили у миротворчу місію ООН, якщо її спрямують на схід України.

Передбачається, що для того, аби зупинити війну на Донбасі, потрібен контингент у 20 тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО, і 4 тисяч поліцейських.

Росія перехопила ініціативу України щодо миротворців на Донбасі і запропонувала свій варіант, який передбачає наявність місії лише на лінії розведення сторін для охорони місії ОБСЄ.

В рамках 73-й сесії Генасамблеї ООН Порошенко закликав ООН ввести миротворчу місію на Донбас і заявив, що розгортання миротворчої операції "може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу". 

Також Порошенко назвав "замилюванням очей" пропозицію президента РФ Володимира Путіна про розміщення миротворців на Донбасі.

За його словами, в той час, як Україна пропонує створити на Донбасі справжню миротворчу місію ООН, що передбачає розташування міжнародних контингентів по всій зоні ведення бойових дій, Путін хоче обмежитися супроводом міжнародних спостерігачів.

У свою чергу в Кремлі заявили, що компромісу з питання миротворчої місії ООН на Донбасі немає.

©2000-2018, Українська правда

Поділитися

Коментар