Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Україна підписала з США угоду про надання кредитних гарантій на $ 1 млрд - Мінфін

Українська

Київ. 3 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Україна і США в п'ятницю підписали угоду про надання кредитних гарантій обсягом $ 1 млрд, що дозволить Україні випустити п'ятирічні єврооблігації і залучити на міжнародних ринках капіталу $ 1 млрд під ставку до 2% річних до загального фонду державного бюджету.

Як говориться в повідомленні українського Мінфіну, від української сторони документ підписав міністр Олександр Данилюк, від американської - посол США Джеффрі Пайетт і уповноважений представник місії USAID Джоель Сандефур.

"Кошти будуть використані на соціальну підтримку найбільш вразливих український від впливу економічних чинників, в тому числі в результаті приведення тарифів на газ до ринкового рівня", - відзначає Мінфін.

Відомство нагадує, що гарантійну угоду є частиною дво- і багатосторонньої економічної підтримки України, що включає чотирирічну програму розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду (МВФ), і є вже третьою подібною угодою за останні два роки. В результаті двох попередніх, укладених в 2014-му і 2015 рр., Україна залучила $ 2 млрд на зовнішніх ринках за рекордно низькими ставками і направила їх на здійснення програми реформ.

Раніше в Мінфіні агентству "Інтерфакс-Україна" уточнювали, що розміщення єврооблігацій під держгарантії США планується після рішення МВФ про виділення третього траншу в $ 1,7 млрд за програмою EFF, яке очікується на початку липня.

Як повідомлялося, перший випуск бондів на $ 1 млрд під гарантії США Україна розмістила в травні 2014 року. Прибутковість тоді на 28 базисних пунктів перевищила прибутковість держоблігацій США з погашенням 30 квітня 2019 року і склала 1 844% річних. Організаторами виступали JP Morgan і Morgan Stanley. Другий випуск п'ятирічних єврооблігацій на $ 1 млрд був розміщений 27 травня 2015 року зі прибутковістю, що перевищує аналогічні американські держоблігації на 32 базисних пункту - 1847% річних. 

© 1992-2016, Україна-Інтерфакс

Поділитися

Коментар