Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Світовий банк: Українська економіка пройшла "дно" і буде зростати

Українська

Українська економіка повернулася до позитивного зростання на 0,1 відсотка в першому кварталі 2016 року.

Про це йдеться в останній доповіді Світового банку (СБ), присвяченій глобальним економічним перспективам, яка була оприлюднена у вівторок, 7 червня, повідомляє DW.

 При цьому експерти СБ зазначають, що скорочення на 9,9 відсотка в 2015 році не було настільки критичним, як передбачалося раніше. "Інші дані цього року також вказують, що спад досягнув нижньої межі", - наголошується у доповіді.

Як зазначили в СБ, після різкого зростання цін в 2014 і 2015 роках, пов'язаних з девальвацією гривні і курсовими реформами, інфляція сповільнилася на тлі стабілізації валюти.

"Західна частина України не є безпосередньо ураженою конфліктом і відновлюється. Втім, експорт та імпорт перебувають на рівні більш ніж удвічі нижчому, ніж у 2012 році і залишаються слабкими. Здатність банківського сектора до кредитування різко обмежена", - зазначають експерти.

Загалом у поточному році у СБ прогнозують зростання українській економіці на рівні одного відсотка ВВП, у наступному - двох відсотків.

Що стосується російської економіки, то, за словами експертів, у першому кварталі поточного року скорочення ВВП РФ спостерігалося на рівні 1,2 відсотка на тлі "падіння обсягів приватних інвестицій та споживання". Саме на стільки впаде економіка РФ цього року, очікують в СБ. Для порівняння, у 2015 році скорочення було ще більше - на рівні 3,7 відсотка ВВП. "Економіка Росії щосили намагається пристосуватися до низьких цін на нафту, торговельних ембарго і геополітичних проблем, які продовжуються", - зазначають у СБ. Однак уже в 2017 році експерти очікують для Росії деякого зростання - на рівні 1,4 ВВП.

Водночас Світовий банк погіршив свій прогноз для світової економіки. За нинішніми прогнозами глобальний ВВП зросте на 2,4 відсотка у 2016 році, тоді як ще у січні очікування були на рівні 2,9 відсотка.

Експерти СБ очікують зростання економіки Єврозони на 1,6 відсотка як цього, так і наступного року - темпи залишаться на рівні 2015-го. У 2018 році передбачається дещо нижчий ріст - на 1,5 відсотка.

Згідно з прогнозом, китайська економіка зросте цього року на 6,7 відсотка після 6,9 відсотка минулого, а індійська збереже темпи збільшення ВВП на рівні 7,6 відсотка.

© 2015 Укрінформ

Поділитися

Коментар