Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Один відтінок "сірого"

Українська

          Поділяючи ті думки, які вже висловлені шанованими дипломатами з приводу виступу О.Зеркаль на форумі "Future Talks" https://m.youtube.com/watch?v=PuvcJU3trCk&feature=share, хочу додати до них декілька власних міркувань. 

          Сум, сором, образа, обурення - ось ті відчуття, які охоплюють після ознайомлення з виступом засупниці Міністра закордонних справ України пані Зеркаль на закритому заході підназвою "Future Talks".

          Сумно, оскільки вражає невігластво особи з вищої керівної ланки Міністерства, яка цим своїм виступом демонструє повне нерозуміння того, яких титанічних зусиль довелося докласти керівникам усіх рівнів та  рядовим співробітникам зовнішньополітичного відомства України для розбудови у незалежній українській державі, починаючи з грудня 1991 року, якісно нової дипломатичної служби та створення з метою забезпечення її функціонування розгалуженої дипломатичної інфраструктури , адекватної тим неординарним завданням, які постали перед нею. Сумно, що пані Зеркаль не усвідомлює того, що саме завдяки цим зусиллям нинішня генерація українських дипломатів має можливість працювати  в умовах, коли Україна сприймається цивілізованим світом як поважний, передбачуваний і надійний партнер.
          Мені соромно за нинішніх керівників МЗС України, які уникають того, щоб публічно і оперативно оприлюднити свою позицію стосовно згаданого виступу заступниці Міністра закордонних справ України, яким вона, до речі, принизила гідність не лише ветеранів дипломатичної служби, але й нині діючих керівників закордонних дипломатичних установ, дружини яких, за її словами, намагалися перешкодити їхньому виїзду на Схід України в рамках минулорічної наради послів.
           Відчуваю глибоку образу за моїх колег і друзів - ветеранів дипломатичної служби, особливо за тих, котрі вже пішли з життя, віддавши величезну його частину справі служіння Батьківщині. Останні краплини совісті треба втратити, стверджуючи, що дипломатія часів, наприклад, Міністра закордонних справ України Геннадія Йосиповича Удовенка була "сірою і невиразною". Категорично з цим не згоден. Як категорично не згоден з тим, щоб це огидне формулювання плямувало постаті десятків и сотень ветеранів дипломатичної служби, включаючи тих, кого вже з нами немає, - небайдужих і глибоких професіоналів, справжніх патріотів України, яких із зрозумілих причин у форматі цього звернення я, на жаь, не можу перелічтити поіменно.
           Хочу, нарешті, висловити своє обурення тим, що метою виступу пані Дзеркаль є, цілком очевидно, намагання штучно звеличити свою особисту роль у нинішній системі дипломатичної служби шляхом огульної дискредитації усіх тих ветеранів, які будували фундамент цієї служби. Дуже сподіваюсь на те, що в українському дипломатичному середовищі таким намаганням буде дана належна оцінка.
 
     Юрій Малько
     Надзвичайний і Повноважний Посол,
     ветеран дипломатичної служби України

Поділитися

Коментар