Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

НАТО має намір відправити кораблі в Чорне море для забезпечення проходу українських судів в Азовське море

Українська
НАТО в даний час готує пакет заходів зі стримування дій Росії в чорноморському басейні, який передбачає, зокрема, відправлення в Чорне море кораблів для забезпечення проходу українських судів через Керченську протоку, заявила журналістам представник США при альянсі Кей Бейлі Хатчінсон.
"Ми працюємо над пакетом заходів, які плануємо представити главам МЗС. Ці заходи передбачають посилення спостереження, в тому числі повітряного, в той час як більша кількість кораблів країн НАТО будуть входити в Чорне море, щоб забезпечити безпечний прохід суден України через Керченську протоку в Азовське море ", - оголосила вона на брифінгу.
Вона додала: "Дуже важливо, щоб в Чорному морі була забезпечена безпека Румунії, Болгарії та України, також як і Грузії, це стосується як їх судів, так і узбережжя".
Представник американського держдепартаменту на брифінгу у відомстві заявив раніше: "Росія стане предметом обговорення на зустрічі міністрів. Вона, як уже говорилося, є загрозою альянсу і Сполученим Штатам. Я думаю, що будуть обговорюватися всі аспекти російської загрози. Це включає в себе дії в Керченській протоці, це включає в себе так звану анексію Криму, окупацію Грузії, атаку на Скрипаля, порушення ДРСМД (Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності - ІФ) ".
За його словами, "чорноморський пакет" є відповіддю на виклики, з якими НАТО і США стикаються в цьому регіоні, причому, не тільки через події в Керченській протоці, а й тому, що "Росія погрожує альянсу на всьому східному фланзі, а не тільки на півночі ".
Зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, приурочена до 70-ї річниці утворення альянсу, пройде у Вашингтоні 3-4 квітня. 
 
© 1992-2019, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар