Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

У Перемишлі поляки намагалися перешкодити українській ході

Українська

У Перемишлі на південному сході Польщі відбулася спроба перешкодити процесії греко-католиків і православних, які після панахиди за українськими героями йшли з собору на місцевий військовий цвинтар.

Про це повідомляє Радіо Польща.

Група нападників нараховувала приблизно 20 осіб. Поліція запевнила, що не було необхідності застосовувати силу.

Учасників процесії поліція відокремили від осіб, які намагалися перешкодити ході. Порушники порядку не ідентифікували себе з жодною організацією. "Мотиви їхньої діяльності встановлюються. Якщо виявиться, що відбулося порушення закону, їм висунуть обвинувачення", – заявила речниця поліції.

За словами голови Об’єднання українців у Польщі Петра Тими, який був присутнім під час події, серед нападників були особи у футболках Всепольської молоді. Вони вигукували образливі гасла на адресу учасників процесії.

"Урочисті заходи, приурочені нашим героям, Січовим стрільцям, сягають 20-х років минулого століття, з перервою в період Польської Народної Республіки. Ніколи, однак, вони не викликали контроверсій. Лише тепер деякі середовища, цинічно використовуючи факт, що на цьому цвинтарі є могили членів УПА, намагаються викликати польсько-український конфлікт", – сказав він.

Інший очевидець, журналіст, сказав про силові сутички: нападники почали штовхатися з кількома учасниками процесії; одного з них, чоловіка віком 60 років, побили й розірвали йому сорочку.

За словами свідка, серед нападників були місцеві хулігани, так звані псевдовболівальники, та особи, які ідентифікуються із середовищем націоналістів. У них були транспаранти: "Бандерівці та їхні прихильники – геть з Польщі" і такі, що стосувалися Волинської трагедії.

© 2014 - 2016, Європейська правда

Поділитися

Коментар