Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Глави МЗС України, Великобританії, Канади, Швеції та Афганістану домовилися про механізми співпраці з Іраном в розслідуванні катастрофи літака "МАУ"

Українська
Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань повідомив про створення рамкової програми по співпраці з Іраном в розслідуванні причин катастрофи лайнера Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України".
"Сьогодні члени координаційної групи створили рамкову програму зі співробітництва з Іраном, яку ми опублікуємо онлайн пізніше сьогодні", - сказав він на брифінгу в Лондоні в четвер за результатами зустрічі глав МЗС України, Великобританії, Канади, Швеції та Афганістану - країн, громадяни яких загинули в результаті краху літака в Ірані.
За його словами, ця рамкова програма спрямована на п'ять ключових елементів, які допоможуть в роботі з урядом Ірану.
Шампань підкреслив, що мова йде, про, по-перше, повному і чіткому доступі посадових осіб в Іран і всередині країни для надання консульських послуг. По-друге, сказав він, необхідно упевнитися, що "процес ідентифікації жертв проводиться гідно, прозоро і відповідно до міжнародних стандартів, і що побажання сімей по репатріації поважаються в усіх випадках". "По-третє, забезпечити ретельне, незалежне і прозоре міжнародне розслідування, відкрите для  "скорботних націй", регульоване Конвенцією про міжнародну цивільну авіацію. По-четверте, упевнитися в тому, що Іран бере на себе повну відповідальність за збиття рейсу PS 752 і визнає свої обов'язки перед сім'ями жертв, включаючи компенсації. По-п'яте, забезпечити підзвітність відповідальних осіб незалежного кримінальному розслідуванню, після якої почнуться прозорі і неупереджені судові розгляди, які спо ветствуют міжнародним стандартам належної правової процедури і прав людини ", - зазначив міністр.
Шампань запевнив, що група буде працювати наступні місяці і, можливо, роки над розслідуванням. "Очевидно, Іран визнав повну відповідальність за збиття літака, але розслідування призведе до чіткої причини, а також приведення до відповідальності тих, хто відповідальний за цю жахливу трагедію", - пояснив він.
Крім того, міністр подякував за допомогу Нідерланди і сказав, що уроки, винесені з катастрофи літака MH-17 над Донбасом, будуть прийняті до уваги.
"Ми навіть запитали нідерландське уряд, чи не погодяться вони мати спостерігачів в наших різних робочих групах, які ми вирішили створити, тому що ми хочемо бути певними, і я думаю, сім'ї загиблих заслуговують, щоб ми використовували кращу можливу експертизу в світі і уроки MH- 17 ", - зазначив глава МЗС Канад.
Шампань заявив, що постраждалі країни будуть вимагати, щоб Іран включив в свої розслідування міжнародних експертів.
Як повідомлялося, пасажирський літак МАУ Boeing 737-800, авіакомпанії "МАУ", який повинен був виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ, розбився в районі міжнародного аеропорту ім. імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту рано вранці 8 січня. На борту знаходилися 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (серед них дев'ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, чотири - Афганістану, по три - ФРН і Великобританії.
Іранські владі 11 січня визнали, що Boeing був збитий помилково іранськими військовими. Пізніше Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака.
 
© 1992-2020, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар