Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Трамп звільнив топ-чиновника, який підтримував Україну

Українська

Джон Род, головний політичний чиновник Пентагону, заступник міністра оборони США подав у відставку. Він неодноразово критикував політику президента США Дональда Трампа і застерігав його від припинення військової допомоги Україні у минулому році. За це він і позбувся посади, передає CNN.

"Як я зрозумів, ви зажадали, щоб я пішов у відставку з поста заступника міністра оборони з політичних питань. Як ви і просили, я йду" – написав Род в своєму листі Трампу, який є в розпорядженні журналістів. 

Джон Род – останній високопоставлений чиновник національної безпеки, який був залучений в скандал з Україною. Саме він свого часу запевнив Конгрес, що Україна приступила до значних реформ і гідна фінансової допомоги в розмірі 250 мільйонів доларів США, видачу яких збиралися заморозити. Саме його слово виявилося вирішальним для Конгресу.

"Призупинення допомоги в галузі безпеки в цей час поставить під загрозу це унікальне вікно можливостей і підірве наші оборонні пріоритети з ключовим партнером в стратегічному змаганні з Росією", – так обґрунтував Род необхідність надати допомогу Україні.

Дональд Трамп прийняв відставку і подякував Роду за роботу. Про це він написав у своєму Twitter.

Нагадаємо, у вересні минулого року Трамп заморозив виділення Україні 250 мільйонів доларів на оборону. Таким чином він хотів домогтися від президента України Володимира Зеленського початку розслідування проти фаворита майбутніх президентських перегонів – демократа Джо Байдена.

Це стало підставою для початку процедури імпічменту Трампа, але вона закінчилася провалом.

© segodnya.ua, 2020

Поділитися

Коментар