Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Відповідь Єлисейського Палацу на лист Об’єднання Українців Франції

Українська

Шеф Кабінету 

Президента Республіки

Пану Богдану БІЛОT

Голові асоціації “Об’єднання Українців Франції”

186 бульвар Сан Жермен – 75006 Париж

Париж, 20 січня 2020

Президент Республіки отримав лист, в якому Ви хотіли привернути його увагу на побоювання, що можуть бути викликані новим імпульсом, який він бажає надати нашим відносинам з Росією. Зокрема Ви дуже слушно нагадуєте про болючі теми, які нас так само хвилюють : дотримання права та територіальної цілісності країни, що знаходиться на європейському континенті.

Позиція Франції стосовно нелегальної анексії Криму, залишається незмінною, так само як і засудження хімічних атак та практики втручання. Починаючи з 2014 року, ми приймали з цих питань рішення, які посилили нашу чітку позицію у європейських закладах, таких як НАТО. Мова не йдеться про те, щоби заперечувати відповідальність Росії у розв’язанні конфлікту в Україні та затвердити “нормалізацію” наших відносин. Пан Еманюель МАКРОН був дуже чітким у Біарріці, коли Президент ТРАМП припустив можливість повернення Росії до G8. 

Проте, ми не можемо бути задоволеними нинішньою ситуацією. Недовіра зростає, і стабільність нашого континенту знаходиться під загрозою. Більш того, перед глобальними викликами і, зокрема, тими, що спричинені кліматичними змінами і нинішньою технологічною революцією, європейська стратегія залучення Росії, з дотриманням наших принципів, є суттєвою. Ці виклики стосуються всіх нас і тільки разом ми зможемо на них відповісти.

І нарешті, в нас немає жодного інтересу віддаляти Росію від Європи та її цінностей. Саме тому, разом з декількома партнерами ми працювали над тим, щоби російська парламентська делегація змогла повернути свої права в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Це рішення, навіть з точки зору російських недержавних організацій по захисту прав людини, є рішенням в інтересах російських громадян.

Діалог, який ми сподіваємося встановити з Росією, буде відбуватися без наївності ні поступливості і буде частиною довготривалого процесу, зацікавленому на збереженні наших інтересів, та інтересів наших союзників і партнерів. Натомість, нам би хотілося отримати від Росії конкретні гарантії її бажання співпрацювати. В зв’язку з цим, значний прогрес у розв’язанні російсько-українського конфлікту є необхідним. Проте, цей діалог є також необхідним і для безпеки Європи.

Цей діалог природно впишеться в рамки, колективно визначені Європейським союзом: з одного боку, повне дотримання обмежувальних заходів через анексію Криму та дестабілізацію на сході України, і з другого боку, дотримання принципів, якими керуються Європейський союз і Росія, і які були зафіксовані Радою Європи о 2016 і в перших рядах яких знаходиться виконання Мінських угод.

Сподіваючись, що мені вдалося продемонструвати Вам необхідність діалогу з Москвою, прийміть будь ласка, пане Голове, мої найкращі вітання.

З повагою,  Франсуа-Ксав’є ЛОШ

©Український погляд

Поділитися

Коментар