Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Мінськ обурений указом Зеленського про залучення білоруських ІТ-фахівців, не виключає заходів у відповідь

Українська

До Міністерства закордонних справ Білорусі був викликаний посол України Ігор Кизим, українському дипломату вручена нота МЗС, повідомили в прес-службі білоруського зовнішньополітичного відомства в середу.

"Українському дипломату вручена нота МЗС, в якій білоруська сторона висловлює стурбованість прийняттям указу президента України "Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь", який у порушення загальноприйнятих правових норм поширює свою дію винятково на громадян сусідньої держави", - заявили в прес-службі.

У МЗС наголосили, що зазначений правовий акт не можна трактувати по-іншому, як явно недружній і дискримінаційний крок української сторони, що межує з втручанням у внутрішні справи Білорусі.

У прес-службі заявили, що прийняття вищезгаданого указу "підриває довіру в двосторонніх відносинах і йде врозріз з положеннями договору про дружбу, добросусідство і співробітництво між Україною та Республікою Білорусь, а також міжурядових угод про торговельно-економічне співробітництво, про безвізові поїздки громадян і про трудову діяльність і соціальний захист громадян Білорусі і України, які працюють за межами своїх держав".

"У зв'язку з цим українській стороні настійно рекомендовано вжити заходів щодо дотримання взятих на себе договірних зобов'язань у відносинах з Білоруссю. Щиро не бажаючи завдати шкоди дружнім зв'язкам з українським народом, білоруська сторона не має наміру переходити "червоні риси" у відносинах з Україною, але залишає за собою право на застосування, в разі виправданої необхідності, відповідних заходів щодо захисту національних інтересів відповідно до міжнародних норм", - резюмували в МЗС.

На початку жовтня президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь". Документ "сприятиме розвитку інвестиційного потенціалу України та залученню висококваліфікованих ІТ-фахівців та інноваторів", йшлося в повідомленні на сайті глави держави.

© 1992-2020, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар