Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

У Брюсселі вивчають пропозицію Києва про "кримську платформу" і спецпредставника ЄС з питань Криму

Українська

У Європейському Союзі вивчають пропозицію України про створення "кримської платформи" та спеціального представника Євросоюзу з питань Криму й чекають на додаткову інформацію про структуру платформи, повідомив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер у Брюсселі представник Зовнішньої дипломатичної служби ЄС Пітер Стано.

"Україна подала ЄС і кільком великим міжнародним зацікавленим сторонам ідею "Міжнародної кримської платформи". В цьому контексті, зокрема, Україна висунула ідею створення посади спецпредставника ЄС з питань Криму. Як зазначено в нашій спільній заяві, затвердженій на саміті Україна-ЄС від 6 жовтня 2020 року, ми схвалюємо дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і детально вивчаємо пропозиції України щодо цього", - сказав він.

Стано наголосив, що ЄС і Україна борються з незаконною анексією Кримського півострова за багатьма двосторонніми та багатосторонніми каналами й на різних рівнях, зокрема політичному. "Ми не визнаємо і не визнаватимемо незаконну анексію, яка є порушенням міжнародного права", - нагадав він про політику ЄС стосовно незаконної анексії Криму.

Крім того, представник європейської дипломатії зазначив, що "доки ми з нетерпінням чекаємо на додаткову інформацію про те, як Україна хотіла б структурувати платформу, політика невизнання ЄС уже пропонує надійний і добре реалізований інструментарій, який допомагає просуватися до цілей, визначених Україною, і які відповідають цілям нашої політики невизнання загалом".

© 1992-2020, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар