Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Генасамблея ООН схвалила резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів"

Українська

У понеділок на 75-й сесії Генеральної асамблеї ООН третій рік поспіль було схвалено резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів", повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Цьогорічна резолюція - новий елемент зростаючого правового тиску на Росію. Ухвалення резолюції свідчить про те, що мілітаризація Криму, яка здійснюється Російською Федерацією як державою-окупантом, залишається в центрі уваги міжнародного співтовариства, яке розглядає перетворення Криму на величезну військову базу як пряму загрозу безпеці і стабільності у регіоні", - йдеться в заяві Кулеби, поширеній прес-службою Міністерства закордонних справ України в понеділок.

За його словами, в резолюції засуджується російська тимчасова окупація Криму та зазначається, що така окупація становить загрозу міжнародній безпеці. У резолюції підтверджено, що окупація є незаконною; що вона є порушенням міжнародного права і що окуповані території мають бути невідкладно повернуті під контроль України. У ній також наголошується, що Росія перемістила на територію Криму озброєння, здатні нести ядерні заряди. Резолюція вимагає від Росії негайно припинити таку діяльність.

"Дуже важливо, що цьогорічна резолюція містить низку ключових елементів. Резолюція закликає міжнародну спільноту до консолідації зусиль з метою деокупації Криму, зокрема у рамках Кримської платформи", - наголосив Кулеба.

Він додав, що в резолюції також наголошується, що, по-перше, російська окупація завдає шкоди архітектурі безпеки і контролю над озброєннями.

"По-друге, російська окупація порушує стабільність міжнародних режимів верифікації і контролю над озброєннями - Договору про відкрите небо, Договору про звичайні збройні сили в Європі, Віденського документу 2011 року про заходи довіри і безпеки. По-третє, встановлення Росією контролю над об’єктами для зберігання ядерної зброї в Криму може становити загрозу регіональній стабільності", - заявив глава МЗС України.

Крім того, резолюція закликає Росію припинити мілітаризацію освіти в Криму - шкільну військову підготовку кримських дітей, метою якої проголошується їх майбутня служба в збройних силах РФ.

"Відтепер Україна має в своєму юридичному арсеналі додатковий переконливий політико-правовий аргумент для просування деокупації Криму", - резюмував міністр.

© 1992-2020, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар